gryfikowe opowieści
Mieszkańcy wciąż chętnie spotykają się z gryfikami. Zdjęcie z dziś, w centrum miasta. Fot. Emilia Chanczewska

Wymyśl opowiadanie o gryfikach. Konkurs Książnicy Stargardzkiej

„Historyczne opowieści gryfikowej treści” to konkurs literacki dla uczniów stargardzkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w wieku od 13 do 18 lat. Czas na napisanie bajki dla najmłodszych jest do końca stycznia 2024 r.

Książnica Stargardzka ogłosiła… Konkurs dla uczniów z zacięciem literackim!

– Spróbuj swoich sił jako autor/ka opowieści dla najmłodszych z gryfikami w rolach głównych – zachęcają organizatorzy. – Konkurs objęty został patronatem Prezydenta Miasta Stargard.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie stargardzkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w wieku od 13 do 18 lat. Do końca stycznia 2024 r. mają czas na napisanie bajki dla najmłodszych i przesłanie zgłoszenia do Książnicy. Utwory nie powinny być dłuższe niż 8000 znaków ze spacjami. Prace trzeba wysłać emailem na adres: k.mierzynski@ksiaznicastargardzka.pl.

Szczegółowe zasady konkursu i karta zgłoszenia są do pobrania z załączników na STRONIE miasta.

Motywem przewodnim każdej bajki powinny być gryfy. Można nawiązać do już istniejących legend. Ważne, żeby wszystkie prace były historiami oryginalnymi, niepublikowanymi nigdzie wcześniej, ani w całości, ani we fragmentach. Nie mogą również być zgłoszone do innych konkursów. Każdą bajkę oceni komisja, która weźmie pod uwagę m.in. zgodność z tematem, ale także walory językowe i poprawność ortograficzną. Autorów najciekawszych „Historycznych opowieści gryfikowej treści” poznamy w marcu 2024 r.

konkurs literacki ksiaznica plakat

Informacje o konkursie dostępne są też w siedzibie Książnicy Stargardzkiej przy ul. Mieszka I 1 lub pod numerem telefonu 91 578 82 46.

INFORMACJE: Książnica Stargardzka, Urząd Miejski w Stargrdzie