służby ciemno
Fot. Emilia Chanczewska, archiwum

Wypadek drogowy pod Stargardem

We wtorek 3 października 2023 roku, około godziny 21, doszło do zderzenia dwóch pojazdów na drodze wojewódzkiej nr 106, na wysokości Kolonii Grabowo. Droga jest zablokowana.

Na miejsce pojechali strażacy, policjanci i ratownicy medyczni z pogotowia.

– Zderzenie dwóch samochodów w Kolonii Grabowo, były tam dwa zastępy z PSP w Stargardzie – informuje Stargard.News mł. kpt. Krystian Szałański z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie.

Aktualizacja, 4.11.2023 r. – ustalenia stargardzkiej policji:

– Do zdarzenia doszło we wtorek wieczorem, na DW 106 na wysokości Kolonii Grabowo – mówi aps. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Kierująca osobową toyotą na stargardzkich numerach rejestracyjnych, jadąc w kierunku Grabowa, chcąc ominąć zaparkowany częściowo na jezdni i na poboczu samochód ciężarowy, zjechała na lewy pas. Tam doprowadziła do czołowego zdarzenia z jadącym od strony Grabowa audi (także na stargardzkich numerach rejestracyjnych). Toyotą jechała tylko kierująca, 51-letnia kobieta, audi jechały – dwie osoby, 28-letni kierowca i 27-letnia pasażerka. W wyniku zdarzenia wszystkie trzy osoby biorące w nim udział zostały zabrane do szpitala.

Droga w okolicy wypadku była nieprzejezdna przez około 3 godziny.