shooting range
Zdjęcie ilustracyjne, pixabay.com

Wypadek na polu pod Stargardem. Śledczy sprawdzają czy doszło do postrzelenia przez policję

We wtorek 24 października 2023 roku po południu doszło do wypadku na polu w Chlebowie (wieś w gminie Stara Dąbrowa, powiat stargardzki, województwo zachodniopomorskie).

News o zdarzeniu do mediów trafił dzięki informacji od słuchacza RMF FM, jako pierwszy podał ją portal tego radia, rmf24.pl.

– Wczoraj o godzinie 13 zostaliśmy powiadomieni przez Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego, (czyli informacja przekazana była na numer alarmowy 112 – dop. ech) o rannym meżczyźnie, który w Chlebowie wykonywał prace rolne – mówi Stargard.News podinsp. Alicja Śledziona, rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. – Okazało się, że mężczyzna ma powierzchowne rany obu rąk. Niewykluczone, że spowodował je wystrzelony pocisk. Jest to brane pod uwagę, gdyż około kilometr dalej, na strzelnicy, tego dnia odbywały się policyjne ćwiczenia ze strzelania. Dlatego wzięliśmy ten wątek pod uwagę i stąd wszczęte czynności wydziału kontroli KWP Szczecin oraz Prokuratuty Rejonowej w Stargardzie, która z pewnością wnikliwie zbada całokształt sprawy.

Jak ustaliła redakcja Stargard.News ranny został młody mężczyzna. Trafił na badania do szpitala, na stargardzki SOR, ale nie musiał na nim pozostać.

– 26-letni mężczyzna z urazami obu kończyn górnych, przytomny, w stabilnym stanie, został przez zespół ratownictwa medycznego zabezpieczony i przetransportowany do szpitala – informuje Stargard.News Paulina Heigel, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

– Najważniejsze, że rany są powierzchowne, niezagrażające życiu – podkreśla podinsp. Alicja Śledziona z KWP Szczecin. – Wydział kontroli KWP sprawdza czy zranienie może mieć związek ze strzelaniem na strzelnicy, na pewno prokuratura szerzej zbada sprawę, bo czynniki które do tego doprowadziły mogły być też inne.

Google Maps
Strzelnica w pobliżu której doszło do wypadku na polu, Google Maps