Ulica Reja
Ulica Reja w Stargardzie, fot. Grzegorz Drążek

Wypadek na przejściu przy Reja. 24-latek odpowie za to, że potrącił i uciekł

Stargardzka policja ustaliła i zatrzymała sprawcę, prokuratura go oskarżyła, teraz stanie przed sądem. Odpowie nie tylko za spowodowanie wypadku drogowego, ale też za inne przestępstwa.

– Prokurator Rejonowy w Stargardzie skierował do Sądu Rejonowego w Stargardzie akt oskarżenia przeciwko kierowcy podejrzanemu o nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w dniu 27 marca 2023 r., w Stargardzie na ul. Reja – informuje Piotr Wieczorkiewicz z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. – Poprzez zaniechanie właściwej obserwacji przedpola jazdy i potrącenie przechodzącego przez przejście dla pieszych mężczyznę, którego skutkiem było spowodowanie obrażeń głowy i złamanie kości ramiennej prawej.

Po spowodowaniu wypadku sprawca uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając rannemu pieszemu pomocy. Jak się okazało, dopuścił się tego mając obowiązujący go zakaz prowadzenia pojazdów.

W wyniku sprawnego działania stargardzkiej policji sprawca wypadku na ulicy Reja został ustalony i zatrzymany. Na wniosek prokuratora sąd w Stargardzie zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

– Ponadto aktem oskarżenia objęto także inne przestępstwa, których wcześniej dopuścił się podejrzany w tym kradzież, kradzież z włamaniem oraz niezastosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego – dodaje prokurator Piotr Wieczorkiewicz. – 24-letni sprawca był uprzednio karany, częściowo przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, za kradzież mienia kara od 3 miesięcy do lat 5, za kradzież z włamaniem od roku do lat 10, zaś za niezastosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.