Ulica Nasienna w Stargardzie
Fot. Grzegorz Drążek

Wzmacniają ulicę Nasienną w Stargardzie. Uwaga na kamyki

Rozpoczęła się naprawa nawierzchni jezdni na całej długości ulicy Nasiennej w Stargardzie.

Ulica Nasienna znajduje się na terenie mniejszego parku przemysłowego w Stargardzie. Biegnie na odcinku od skrzyżowania z ulicą Stralsundzką w pobliżu ronda 15 Południk do skrzyżowania z ul. Usługową. Po drodze jest skrzyżowanie tej ulicy z ulicami Cieplną i Wieniawskiego.

Naprawa nawierzchni na całej długości ulicy Nasiennej już się rozpoczęła. Na razie uzupełniane są nierówności. Kierowcy powinni jechać tam szczególnie ostrożnie. Masa bitumiczna nie jest jeszcze dobrze związana i trzeba uważać, by jakiś kamyk spod kół nie uderzył w przejeżdżające auta.

– Na ulicy Nasiennej zastosowana będzie mieszanka typu Slurry Seal – wyjaśniają miejscy urzędnicy ze Stargardu. – Technologia polega na natryskowym nanoszeniu na istniejącą, oczyszczoną nawierzchnię masy bitumicznej na zimno. Dzięki temu najpierw uzupełniane są istniejące pęknięcia i nierówności. Następnie kładziona jest druga, ścieralna warstwa. Tak wzmocniona nawierzchnia jest trwała i wygodna.

Roboty na ulicy Nasiennej kosztować będą ponad 280 tysięcy złotych. Wykonawcą prac jest firma Emulex Kalinowski. Jest to inwestcyja miasta.

Wzmocniona nawierzchnia powinna być gotowa na początku września

Urząd Miejski w Stargardzie