Polonez Maturzystów
Polonez Maturzystów 2023 r., fot. Emilia Chanczewska

XI Stargardzki Polonez Maturzystów w południe 19 kwietnia

Już za tydzień, w piątek 19 kwietnia 2024 roku, o godzinie 12, na stargardzkiej starówce zobaczyć będzie można coś ładnego! Tegoroczni maturzyści przejdą w pochodzie na Rynek Staromiejski, gdzie zatańczą tradycyjnego poloneza.

Będzie to już XI Stargardzki Polonez Maturzystów. Jego głównym organizatorem jest szkoła Collegium Balticum – Akademia Nauk Stosowanych Filia w Stargardzie, z prezydentem Stargardu i stargardzkim starostą.

Jak przypominają organizatorzy, celem tego podniosłego wydarzenia jest podtrzymywanie tradycji odtańczenia naszego polskiego tańca narodowego przed tak ważnym egzaminem jakim jest matura. Prawdopodobnie przynosi to szczęście na maturze! 🙂

19 kwietnia (piątek) przed godz.12:00 stargardzcy maturzyści wyruszą z filii Collegium Balticum przy ul. Kazimierza Wielkiego 17 i przejdą w rytmie Poloneza ulicami naszego miasta na czele z zaproszonymi gośćmi.

Finał pochodu odbędzie się na Rynku Staromiejskim, po odegraniu hejnału o godz. 12:00.

HARMONOGRAM:

  • 11:30 zbiórka na terenie Uczelni (Kazimierza Wielkiego 17)
  • 11.50 – Polonez Stargardzkich Maturzystów:
    – ul. Krzywoustego
    – ul. Grodzka
    – z finałem na Rynku Staromiejskim: prezentacje tańca każdej szkoły średniej w naszym mieście oraz pokaz tańca w wykonaniu przedszkolaków z PM 2 „Mali Artyści”.

ZAPRASZAMY wszystkich mieszkańców do udziału w naszym wydarzeniu!

Organizatorzy

TUTAJ można dołączyć do wydarzenia na Facebooku.