Maraton

XVII Maraton MTB Dookoła Jeziora Miedwie Gravel. Od półtorej godziny do ponad czterech godzin

355 osób zostało sklasyfikowanych w siedemnastej edyc ji maratonu rowerowego MTB wokół Miedwia. Wygrał Adam Adamkiewicz z miejscowości Grabonóg. Spośród stargardzian najszybciej trase pokonał Patryk Frątczak.

XVII Maraton MTB Dookoła Jeziora Miedwie Gravel imienia Tomasza Pryciaka odbył się w sobotę, 1 lipca 2023 roku. Uczestnicy mieli do pokonania liczącą 58 kilometrów pętlę wokół podstargardzkiego jeziora. Zwycięzca pokonał trasę w niespełna półtorej godziny. Osoba, która jako ostatnia dojechała do mety, Hubert Bendig-Wielowiejski ze Szczecina, miała czas nieco ponad 4 godziny i 17 minut. Warto w tym miejscu podkreślić, że maraton rowerowy to nie tylko wyścig i rywalizacja o jak najwyższe miejsca. Spora część uczestników nie patrzy na czas pokonania pętli wokół jeziora, a stawia na rekreację, dobrą zabawę i po prostu pokonanie trasy dookoła Miedwia.

Pierwsze miejsce w dzisiejszym maratonie rowerowym zajął Adam Adamkiewicz z miejscowości Grabonóg. Jego czas 1 godz. 29 min. 14 sek. Drugie miejsce zajął Jakub Dec z Goleniowa (1.30.50,22 godz.). Na trzecim miejscu uplasował się Andrzej Felisiak z Goleniowa (1.30.51,30).

W czołowej dziesiątce byli także: Adrian Zimny ze Stobna (1.30.51,60), Ukrainiec ze Szczecina Bohdan Riaposow (1.32.33,24), Przemysław Nowak z Hoppegarten (1.32.33,54), Karol Frydrysz z Gorzowa Wielkopolskiego (1.33.42,78), Przemysław Burzych z Polic (1.33.46,35), Michał Konradowski z Dobiegniewa (1.33.56,67), Maciej Iwko z Gorzowa Wielkopolskiego (1.34.04,98).

Spośród stargardzian najwyższe miejsce zajął Patryk Fratczak, który był dwunasty (1.34.55,65). Kolejni stargardzianie lub osoby z regionu stargardzkiego najwyżej sklasyfikowani to Maciej Sokalski (17 miejsce, 1.34.58,05) i Jarosław Jankowski z Kobylanki (26 miejsce, 1.36.00,39).

Pierwsza wśród pań była Natalia Gulczyńska ze Szczecina, która w klasyfikacji generalnej uplasowała się na 70 miejscu. Jej czas 1.48.19,53 godz. Na drugim miejscu śród kobiet była Milena Burzych z Polic (1.51.34,38). Trzecie miejsce zajęła szczecinianka Natalia Pindera (1.51.35,19). Najwyżej sklasyfikowana stargardzianka zajęła szóste miejsce wśród pań i 97 miejsce ogólnie. To Dorota Klewecka (1.56.59,49). Ósma wśród kobiet była Małgorzata Harbacewicz ze Stargardu (2.07.32,94). Na dziewiątym miejscu uplasowała się stargardzianka Natalia Rajszel (2.08.06).

XVII Maraton MTB Dookoła Jeziora Miedwie Gravel imienia Tomasza Pryciaka był także mistrzostwami Polski strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Pierwsze miejsce zajął zwycięzca maratonu Adam Adamkiewicz. Na drugim miejscu uplasował się Jakub DecTrzecie miejsce zajął Maciej Iwko. Stargardzianie nie startowali.

Maraton rowerowy wokół Miedwia to także Mistrzostwa Polski Rzeczoznawców Majątkowych. Tutaj pierwsze miejsce zajął Zbigniew Witkiewicz ze Stargardu (1.56.31,35). Na drugim miejscu uplasowała się stargardzianka Dorota Klewecka. Trzecie miejsce zajął Leszek Saleta z Wrocławia (2.02.16,08).

Organizatorem XVII Maraton MTB Dookoła Jeziora Miedwie Gravel jest Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów.