Ulica Płatnerzy
Blok przy ulicy Płatnerzy w Stargardzie, w którym doszło do zdarzenia z tragicznym finałem, Fot. Grzegorz Drążek

Zabójstwo na ulicy Płatnerzy

Zatrzymany i aresztowany został 46-letni stargardzianin. Ma postawiony zarzut zabójstwa swojej 46-letniej żony. Kobieta zginęła od ciosu nożem w klatkę piersiową, do czego doszło w nocy z czwartku na piątek, w ich mieszkaniu przy ulicy Płatnerzy na stargardzkiej starówce.

Prokuratura dziś przekazała redakcji Stargard.News informacje w sprawie, która dotyczy wydarzeń z czwartku na piątek, 12 na 13 stycznia 2023 roku. Wtedy to doszło do zdarzenia, w wyniku którego do szpitala trafiła ranna stargardzianka.

– W piątek 13 stycznia, o godzinie 0.15, ponad 40-letnia kobieta z raną klatki piersiowej została zabrana przez zespół ratownictwa medycznego z mieszkania przy ulicy Płatnerzy do szpitala w Stargardzie – informowała w piątek Paulina Heigel, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. – Kobieta była przytomna.

Jak ustaliliśmy w piątek, kobieta w wyniku doznanej rany zmarła w szpitalu. Policja nie udzielała informacji na temat tego dramatycznego zdarzenia.

– Policja interweniowała dziś po północy na ulicy Płatnerzy, potwierdzam że doszło do zdarzenia o charakterze kryminalnym, nadzór nad sprawą ma prokuratura i tam odsyłam po informacje – mówiła w piątek mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie.

Prokuratura Okręgowa dziś przekazała nam informację w sprawie.

– W związku z zaistniałym w nocy z 12 na 13 stycznia br. zdarzeniem w mieszkaniu w Stargardzie, na skutek którego śmierć poniosła kobieta, postępowanie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Stargardzie – mówi prokurator Alicja Macugowska-Kyszka, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. – Śledztwo prowadzone jest z artykułu 148 kodeksu karnego – o zabójstwo.

Prokurator i policja pod jego nadzorem prowadzi czynności na miejscu zdarzenia, z udziałem technika. Przeprowadzane są oględziny miejsca zdarzenia.

Mąż zmarłej, 46-letni stargardzianin, został już zatrzymany, ale nie bezpośrednio po zajściu.

– Sprawca został zatrzymany, usłyszał zarzut zabójstwa – informuje Alicja Macugowska-Kyszka. – Prokurator wczoraj (w sobotę 14.01.2023 r.) wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego – tymczasowego aresztowania. Wniosek został przez sąd uwzględniony i stosowany już jest od wczoraj 3-miesięczny areszt.

Kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

kodeks karny, art. 148, par. 1

Zapadła już także decyzja o konieczności przeprowadzenia sekcji zwłok zmarłej stargardzianki.

– Ciało kobiety zostało zabezpieczone do przeprowadzenia sekcji sądowo-lekarskiej. Aktualnie trwają czynności mające na celu zgromadzenie materiału dowodowego, celem ustalenia przebiegu, przyczyn i okoliczności zdarzenia – dodaje Alicja Macugowska-Kyszka.

Ulica Płatnerzy
Tutaj doszło do zbrodni, Fot. Grzegorz Drążek

Na miejscu zdarzenia ustaliliśmy w piątek, że w mieszkaniu E. i A. D. tej nocy nic nie było słychać. To małżeństwo w wieku 46 lat (kobieta była z grudnia 1976 r.). On wcześniej pracował za granicą, ostatnio był na miejscu.

Współpraca: Grzegorz Drążek