spójnia king derby
Fot. Grzegorz Drążek. Stargardzcy kibice wybierają się do Lublina

Zachodniopomorskie derby na Lubelszczyźnie. PGE Spójnia przeciwko Kingowi

Od 16 do 19 lutego w Lublinie rozgrywany będzie turniej o Puchar Polski. Wśród ośmiu zespołów biorących w nim udział jest PGE Spójnia Stargard.

W czwartek i piątek rozegrane zostaną ćwierćfinały turnieju. Los sprawił, że już na początku zmagań w Lublinie dojdzie do niezwykle emocjonująco zapowiadających się derbów województwa zachodniopomorskiego. Naprzeciwko siebie staną bowiem kluby ze Stargardu i Szczecina.

To będzie rywalizacja najlepszych w ostatnim czasie zespołów ekstraklasy. PGE Spójnia tylko raz przegrała w ostatnich siedmiu meczach. King przegrał raz w ostatnich ośmiu spotkaniach. Oba kluby umocniły się w górnych rejonach tabeli. W czwartkowy wieczór okaże się, kto zwycięży w bezpośrednim starciu.

Oba zespoły mają w swoich składach zawodników, którzy wcześniej grali u nich. W PGE Spójni występuje Paweł Kikowski, natomiast w Kingu grają Mateusz Kostrzewski, Filip Matczak.

Kluby ze Stargardu i Szczecina w tym sezonie na razie raz mierzyły się ze sobą. 6 listopada 2022 roku w siódmej serii spotkań ekstraklasy King pokonał u siebie PGE Spójnię dwoma punktami. Stargardzki zespół w Lublinie będzie chciał nie tylko zrewanżować się za ligową porażkę, ale i przerwać serię derbowych porażek. Od powrotu do najwyższej ligi w 2018 roku stargardzki zespół ani razu nie wygrał w derbach.

Tłusty Czwartek to dobry moment na przełamanie. Na wtorkowym spotkaniu z dziećmi z półkolonii organizowanej przez OSiR Stargard koszykarze PGE Spójni zapowiedzieli, że po zwycięstwie w pucharowych derbach w nagrodę zjedzą po pączku. No więc, życzymy smacznego!

Ćwierćfinał turnieju o Puchar Polski pomiędzy PGE Spójnią Stargard a Kingiem Szczecin rozegrany zostanie w czwartek 16 lutego o godzinie 18. Transmisja telewizyjna w Polsacie Sport Extra.

Wygrany zespół w półfinale zagra ze zwycięzcą ćwierćfinałowego spotkania pomiędzy Polskim Cukrem Startem Lublin a Legią Warszawa. W pozostałych parach ćwierćfinałowych mierzyć się będą BM Stal Ostrów Wielkopolski z Anwilem Włocławek i WKS Śląsk Wrocław z Treflem Sopot.