prędkość
Fot. KPP Stargard

Zasuwał subaru po Suchaniu. Dostał mandat, punkty karne i stracił prawo jazdy

Stargardzka drogówka podczas pomiaru prędkości zatrzymała do kontroli subaru, którego kierujący w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 83 km/h. 35-latek stracił prawo jazdy, dostał 2500 zł mandat oraz 15 punktów karnych.

– Do zdarzenia doszło w miejscowości Suchań. Policjanci ze stargardzkiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego subaru. Powodem zatrzymania było przekroczenie prędkości – informuje asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. 35-letni kierujący lekceważąco podszedł do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Pomiar na urządzeniu do mierzenia prędkości wskazał 133 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje 50 km/h. Kierujący stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych, a na jego kontro trafiło 15 punktów karnych.

Kierując pojazdem należy pamiętać, że prędkość dopuszczalna nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną. Bezpieczna prędkość, to prędkość dostosowana do panujących warunków to jest natężenie ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni, własnych umiejętności. Jadąc zbyt szybko nie jesteśmy w stanie zareagować adekwatnie do sytuacji, co może mieć poważne konsekwencje.

asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard