radiowoz starowka
Fot. Emilia Chanczewska

Zatrzymanie na Kazimierza Wielkiego. Kierowca daewoo znów pijany za kółkiem

Prawie półtora promila alkoholu w organizmie miał 37-latek ze Stargardu. Został zatrzymany przez stargardzką drogówkę. Nie dość, że kierował nietrzeźwy, to w dodatku bez prawa jazdy.

Skrajną bezmyślnością i brakiem odpowiedzialności wykazał się 37-letni mieszkaniec Stargardu, którego policjanci stargardzkiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej. Mężczyzna kierował mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Niestety nie był to pierwszy raz kiedy wsiadł za kółko na podwójnym gazie. Na szczęście niebezpieczna jazda została mu przerwana przez policjantów – informuje dziś mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie.

Stargardzcy policjanci na ulicy Kazimierza Wielkiego zatrzymali do kontroli drogowej osobowe daewoo, którego styl jazdy kierowcy wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka.

Kierującym pojazdem okazał się 37-letni mieszkaniec Stargardu. Podczas rozmowy policjanci wyczuli od niego wyraźny zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało u niego blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie – relacjonuje mł. asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard. – Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 37-latek już wcześniej kierował na podwójnym gazie i ma zatrzymane prawo jazdy. Stargardzianin został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Policjanci nieustannie apelują! Nie ma tolerancji dla kierowców, którzy ryzykując życie swoje i innych osób wsiadają za kierownicę po alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowanie decyzji za kierownicą.

mł. asp. Justyna Siwarska