Nikola Piechocka mistrzostwa Europy w Zagrzebiu
Fot Facebook/Polski Związek Zapaśniczy

Zawodniczka Feniksa Stargard wicemistrzynią Europy. Mordercza walka w finale

Nikola Piechocka świetnie spisała się podczas młodzieżowych mistrzostw Europy w zapasach w Chorwacji. Stargardzianka wywalczyła srebrny medal.

Mistrzostwa Europy U-15 rozgrywane są w Zagrzebiu w Chorwacji. Nikola Piechocka, reprezentantka Feniksa Pesty Stargard, rywalizowała w kategorii wagowej 58 kilogramów.

Stargardzianka świetnie się spisała. Najpierw w kwalifikacjach pokonała Greczynkę Ioannę Makrydaki, wygrywając przez przewagę techniczną prowadząc na punkty 12:0. Następnie w ćwierćfinale była lepsza od Hiszpanki Ainary Portillo Garcii, którą pokonała także przez przewagę techniczną prowadząc na punkty 14:3. W półfinale Nikola zwyciężyła w walce z Coriną Bostan z Mołdawii, ponownie przez przewagę techniczną prowadząc na punkty 11:0.

W niedzielny wieczór reprezentantka Feniksa Pesty Stargard wystąpiła w finale. W nim jej rywalką była Węgierka Eda Balazs. I dopiero w pojedynku o złoty medal stargardzianka została pokonana. To była nieznaczna porażka.

W finale kategorii 58 kg stargardzianka Nikola Piechocka LKS Feniks PESTA Stargard po wyrównanej, dramatycznej i morderczej walce uległa przy remisie (1:1) Węgierce Eda Balazs zdobywając tym samym tytuł wicemistrzyni Europy. Wielkie gratulacje

Polski Związek Zapaśniczy

Nikola może być zadowolona ze swojego startu w młodzieżowych mistrzostwach Europy w Chorwacji. Reprezentantka Feniksa Pesty Stargard pewnie wygrała trzy walki i wraca do Stargardu ze srebrnym medalem.