amfetamina
Policyjne czynności na ulicy Warszawskiej w Stargardzie, fot. KPP Stargard

Zażył amfetaminę i kierował peugeotem

29-latek spod Stargardu odpowie przed sądem za kierowanie samochodem będąc pod wpływem narkotyków. Grożą za to nawet 2 lata więzienia.

– Policjanci ruchu drogowego stargardzkiej komendy na co dzień wykorzystują w służbie tester do wykrywania narkotyków w organizmie kierowcy. Urządzenie służy do testowania różnych narkotyków – kokainy, metaamfetaminy, amfetaminy, marihuany, opiatów. Jeżeli pomiar wykonany przez narkotester jest dodatni, od kierowcy pobierana jest próbka krwi, którą bada specjalistyczne laboratorium – wyjaśnia mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Dzięki nowoczesnemu sprzętowi funkcjonariusze skutecznie eliminują z ruchu kierujących, którzy znajdują się pod wpływem środków odurzających. Tak było w przypadku zatrzymania do kontroli samochodu osobowego marki peugeot, którym kierował 29-latek. W trakcie policyjnej kontroli mężczyzna zachowywał się bardzo nerwowo. Mieszkaniec powiatu stargardzkiego został poddany badaniu narkotesterem, które wykazało, że jest on pod wpływem działania amfetaminy.

Po zatrzymaniu trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Osoby kierujące pojazdami w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających stwarzają realne zagrożenie zarówno dla siebie, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Nie popełnijmy błędu mogącego kosztować czyjeś zdrowie czy nawet życie.

mł. asp. Justyna Siwarska