Stargard kolizja Szczecińska Wileńska
Fot. Grzegorz Drążek

Zderzenie samochodów w Stargardzie. Zielone światło nie zawsze gwarantuje pierwszeństwo przejazdu

Kolejny raz doszło do zdarzenia drogowego na skrzyżowaniu ulic Kościuszki, Szczecińskiej i Wileńskiej w Stargardzie.

W notatnikach policyjnych widnieje niejeden wpis dotyczący kolizji lub wypadków na tym skrzyżowaniu. Dochodzi do nich zwykle w momencie, kiedy od ulicy Kościuszki pojazd jedzie w lewo w ulicę Szczecińską, a z naprzeciwka wyjeżdża pojazd z ulicy Wileńską na Szczecińską. Oba jadą na zielonym świetle, ale to nie oznacza, że można przejechać bez zwracania uwagi na to, co dzieje się na skrzyżowaniu.

Dzisiaj doszło do kolejnego zdarzenia na skrzyżowaniu ulic Kościuszki, Szczecińskiej i Wileńskiej. Zderzyły się tam dwa samochody.

– Doszło do kolizji samochodu marki volvo i pojazdu marki mercedes – informuje asp. Justyna Siwarska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Nikomu z uczestników tego zdarzenia drogowego nic się nie stało.

Stargard kolizja Szczecińska Wileńska
Fot. Grzegorz Drążek

Jak wstępnie ustaliła policja, mercedes wyjeżdżał z ulicy Wileńskiej, a z drugiej strony jechało volvo. Kierowca drugiego z tych pojazdów nie ustąpił pierwszeństwa.

– Sprawca kolizji, mieszkaniec powiatu goleniowskiego, został ukarany mandatem – dodaje asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard.

Kierowcy od dawna sygnalizują potrzebę zmiany organizacji ruchu w tym miejscu ulicy Szczecińskiej, gdzie z jednej strony zbiega się ona z ul. Kościuszki, a z drugiej strony nie tylko z ulicą Wileńską, ale i z równolegle biegnącą do niej ul. Łużycką.