SDGroup
Fot. Grzegorz Drążek

Ze Stargardu znika hiszpańska fabryka opakowań foliowych. Pracę straci ponad 30 osób

Zwolnienia grupowe dotknęły firmę SPG Polska Sp. z o.o., działającą przy ulicy Metalowej 13, w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii w Stargardzie.

Złe wieści dotarły kilka dni temu do naszej redakcji i niestety potwierdziły się. Hiszpańska firma, działająca także na terenie Francji i Polski, zamyka fabrykę w Stargardzie, wybudowaną w 2016 roku. Dokładnie przed tygodniem zaczęły się zwolnienia grupowe.

Mowa o SP Group Polska Sp. z o.o., producencie opakowań głównie dla przemysłu spożywczego, do świeżych, suchych i mrożonych produktów spożywczych. Także do produktów z zakresu pielęgnacji i higieny osobistej oraz motoryzacji.

Zamiar zwolnień grupowych obowiązkowo zgłaszać należy w urzędzie pracy i tam potwierdziliśmy nasze informacje.

– 3 listopada 2022 roku wpłynęło do Powiatowego Urzędu Pracy w Stargardzie pismo informujące o zamiarze przeprowadzenia zwolnienia grupowego przez firmę SPG Polska sp. z o.o. – informuje Arkadiusz Reczuch, kierownik Działu Pośrednictwa Pracy i Poradnictwa Zawodowego Powiatowego Urzędu Pracy w Stargardzie. – Przyczyną zwolnienia jest likwidacja pracodawcy.

SP Group Polska Sp. z o.o. w Stargardzie na dziś zatrudnia 37 pracowników na różnych stanowiskach pracy. Zwolnienie grupowe obejmie 33 pracowników. Mogą liczyć na wszechstronną pomoc pracowników stargardzkiego PUP.

– Zamierzonym okresem zwolnienia grupowego jest okres od 17.11.2022 do 31.03.2023 roku – dodaje Arkadiusz Reczuch z PUP Stargard. – Powiatowy Urząd Pracy po konsultacji z przedstawicielem pracodawcy, umożliwi zwalnianym pracownikom szybszą rejestrację, możliwość skorzystania z pośrednictwa pracy – czyli przedstawienie aktualnych ofert pracy, skorzystania z porady doradcy zawodowego lub w razie potrzeby skorzystania z przekwalifikowania zawodowego.

Czy w Stargardzie będzie więcej zwolnień grupowych?

– Na tę chwilę jest to jedyna firma, która przesłała informację o zamiarze zwolnień grupowych w powiecie stargardzkim – odpowiada A. Reczuch. – Nie mamy również informacji, iż w najbliższym czasie, jakikolwiek pracodawca działający na terenie powiatu stargardzkiego planuje takowe zwolnienia przeprowadzić.

Od 3 dni czekamy na stanowisko likwidowanej w Stargardzie firmy SPG.

Dziś na miejscu widzieliśmy, że trwają właśnie przygotowania do wyprowadzki. Nieruchomość na terenie PPNT w Stargardzie ma zostać sprzedana.