autobus

Złodziej uciekał autobusem w Stargardzie. Policjant po służbie był czujny

Mł. asp. Adam Rodzoch niejednokrotnie udowodnił, że policjantem jest się nie tylko na służbie, ale również poza nią – informuje Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie. – Tym razem zatrzymał sprawcę kradzieży rozbójniczej. Ponadto zatrzymany, jak się okazało miał przy sobie środki odurzające. Skradziony towar został odzyskany i oddany właścicielowi.

– Wczoraj policjant na co dzień pełniący służbę w Ogniwie Przewodników Psów Służbowych, będąc po zakończonej służbie, zauważył mężczyznę dokładnie odpowiadającego rysopisowi sprawcy kradzieży rozbójniczej – informuje dziś asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard.

Napastnik godzinę wcześniej ukradł artykuły przemysłowe w jednym ze sklepów w Stargardzie, użył siły fizycznej wobec ekspedientki i uciekł.

– Sprawca, z wypełnioną artykułami torbą na ramieniu, szedł ulicą Armii Krajowej w Stargardzie, w kierunku przystanku autobusowego, rozglądając się co chwila za siebie, z wypełnioną artykułami torbą na ramieniu – relacjonuje asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard. – Następnie wsiadł do autobusu miejskiego i kierował się w stronę miasta. Policjant nie tracąc mężczyzny z pola widzenia wsiadł szybko do samochodu i będąc cały czas w kontakcie z patrolem przekazywał położenie autobusu. Wspólnie dokonali zatrzymania mieszkańca powiatu stargardzkiego. Jak się okazało miał on również przy sobie środki odurzające. 30-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po raz kolejny dzięki dużemu zaangażowaniu stargardzkiego policjanta sprawca nie uniknie odpowiedzialności karnej, a właściciel sklepu odzyskał skradzione mienie.

Gratulujemy wzorowej postawy funkcjonariusza, który pokazał, ze policjantem nie jest się jedynie na służbie. Jest to nie pierwszy raz, gdy nasz kolega z poświęceniem wypełnia rotę policyjnego ślubowania.

asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard