Komendant PSP Stargard Marek Huszla
Mł. bryg. Marek Huszla, Fot. PSP Szczecin

Zmiana dowodzenia u stargardzkich strażaków

Młodszy brygadier Łukasz Stefański, 45-letni stargardzianin, nie jest już komendantem powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie. Od dziś obowiązki komendanta stargardzkiej jednostki ratowniczo-gaśniczej pełni młodszy brygadier Marek Huszla, dotąd związany ze Szczecinem.

Z oficjalnej strony PSP Stargard, która dla dziennikarzy jest codzienną lekturą obowiązkową, zniknął dziś komendant Łukasz Stefański. Zapytaliśmy o to jego zastępcę, mł.bryg. Pawła Różańskiego, jednocześnie oficera prasowego JRG Stargard.

– Od dziś (wtorek 8 listopada 2022 roku) pełniącym obowiązki komendanta powiatowego w Stargardzie jest mł. bryg. Marek Huszla, który do wczoraj był zastępcą komendanta miejskiego PSP w Szczecinie – informuje Stargard.News mł. bryg. Paweł Różański z KP PSP Stargard.

Jak czytamy na stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie, mł. bryg. mgr Marek Huszla służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w 1997 r. jako stażysta w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Rejonowej Państwowej Straży Pożarnej. W 2003 r. ukończył studia licencjackie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku pedagogika. W 2005 r. ukończył uzupełniające studia magisterskie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku pedagogika. W 2007 r. ukończył Centralną Szkołę Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie i uzyskał tytuł technik pożarnictwa. W 2008 r. ukończył studia podyplomowe w Wyższej Szkole Biznesu w Gorzowie Wielkopolskim w zakresie Bezpieczeństwo i higiena pracy z elementami zarządzania. W 2014 r. ukończył studia podyplomowe w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie dla strażaków ubiegających się o zajmowanie stanowisk oficerskich związanych w kierowaniem działaniami ratowniczymi.

W latach 2013-2019 pełnił funkcję dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu.

Z dniem 25 czerwca 2019 r. został powołany przez Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie na stanowisko zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu.

Od 14 lutego 2022 roku do 7 listopada 2022 roku pełnił obowiązki zastępcy Komendanta Miejskiego w Szczecinie.

Odznaczony m.in. Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę, Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

Witamy nowego stargardzkiego komendanta, życzymy mu powodzenia. Dziękujemy za współpracę mł. bryg. Łukaszowi Stefańskiemu.