Maciej Sayed
W środku Maciej Sayed, po prawej Piotr Rast. Fot. Grzegorz Drążek

Zmiana trenera w Błękitnych Stargard. Drugi zastąpił pierwszego

Maciej Sayed nie jest już trenerem trzecioligowych Błękitnych Stargard. Jego miejsce zajął Piotr Rast, dotychczas drugi trener stargardzkiego zespołu.

– Z dniem dzisiejszym rolę pierwszego trenera zespołu Błękitnych przestał pełnić Maciej Sayed – poinformował w niedzielę wieczorem stargardzki klub na swoim profilu fejsbukowym. – Trener na dzisiejszym spotkaniu z zarządem klubu, o które sam poprosił, poinformował, że dla dobra zespołu jest gotowy zrezygnować z prowadzenia pierwszej drużyny Błękitnych. Decyzja ta była spowodowana brakiem zrealizowanego celu postawionego przed sezonem.

Maciej Sayed przestał być trenerem trzecioligowych Błękitnych po serii trzech kolejnych porażek. Wczoraj stargardzki zespół uległ u siebie Olimpii Grudziądz 0:4. Błękitni po szesnastu seriach spotkań są na ósmym miejscu w tabeli, mają sześć zwycięstw, pięć remisów, pięć porażek. Kluby, które są na samej górze tabeli, mają 13 punktów więcej. Błękitni mają więc niewielkie szanse, by włączyć się do rywalizacji o awans na drugoligowe boiska, a o tym mówiło się przed sezonem.

Maciej Sayed nie będzie dalej prowadzić trzecioligowego zespołu, ale pozostanie w stargardzkim klubie.

– Maciej Sayed posiada cenne doświadczanie zdobyte w ostatnich latach, z którego Błękitni nie chcą rezygnować – czytamy w komunikacie Klubu Piłkarskiego Błękitni Stargard. – Dlatego pozostanie on w klubie i naszej piłkarskiej akademii. W najbliższych dniach przekażemy informację o nowej funkcji trenera.

Jak poinformował stargardzki klub, miejsce Macieja Sayeda w trzecioligowym zespole zajmie Piotr Rast, dotychczasowy drugi trener Błękitnych. Piotr Rast ma poprowadzić zespół w ostatnim w tym roku ligowym spotkaniu, 19 listopada w Swarzędzu przeciwko Unii.

Trenerze dziękujemy za 1,5 roczną pracę, w tym ogromny wkład w rozwój pierwszego zespołu i Akademii Piłkarskiej. Dzięki czemu w pierwszym zespole na poziomie III ligi zadebiutowała spora ilość wychowanków.

KP Błękitni Stargard