Zakończenie roku UTW
Dziś, na dużej scenie SCK, fot. Jan Balewski

Zmiany przed wakacjami. Na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Stargardzie już po zakończeniu roku

We wtorkowe południe, na dużej scenie SCK, rozpoczęło się uroczyste zakończenie roku akademickiego 2023/2024 na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Stargardzie. Połączone było z podziękowaniami dla ustępującego zarządu i powitaniem nowego.

Po 14 latach zmienił się prezes UTW Stargard, 14 maja br. wybrany też został nowy, 15-osobowy zarząd UTW. Prezesa Stanisława Bartosika, który pozostał w zarządzie, zastąpił Czesław Jaskólski. Wiceprezesami zostali Halina Gębka i Witold Czajkowski.

Stanisław Bartosik wysłuchał dziś licznych podziękowań za swoją 14-letnią pracę, serdecznych życzeń, otrzymał prezent, kwiaty i… wiersz, a zebrani w SCK studenci odśpiewali mu gromkie 100 lat.

Pozytywne nastawienie do życia to jest to, w czym najlepiej do twarzy wszystkim, a zwłaszcza seniorom – podkreślał prezes Stanisław Bartosik. – Mamy w UTW świadomość, że starość może być szczęśliwa. Trzeba spełnić jeden warunek: musimy być aktywni.

Uroczyste spotkanie w SCK, jak zawsze z werwą i humorem, poprowadziła Genowefa Szmit, ustępująca sekretarz UTW Stargard.

Stargard pod szczęśliwą gwiazdą

Wiedza, aktywność, ruch.

– idea UTW Stargard

UTW Stargard w liczbach:

  • UTW w Stargardzie działa od 24 lat
  • Liczy 472 osoby, w tym 348 kobiety i 124 mężczyzn
  • Wyższe wykształcenie mają 164 osoby, 274 średnie, 28 zawodowe, 6 podstawowe
  • Na UTW działają 22 sekcje zainteresowań (nowością jest sekcja bowlingowa)
  • Najstarsza studentka ma 96 lat, najmłodszy student 30 lat

Dla studentów i ich gości występowali zdolni młodzi wokaliści i tancerki z Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie, muzycy z Państwowej Szkoły Muzycznej w Stargardzie. Nie mogło też zabraknąć prezentacji studentów UTW z artystycznych sekcji. Śpiewały Chabry, tańczyły Seniority.

Fotoreportaż Jana Balewskiego znajdziesz na naszym Facebooku.