Osiedle Zachód Stargard słupki
Fot. Grzegorz Drążek

Znaleźli sposób na niezdyscyplinowanych kierowców w Stargardzie. Śmieci będą odbierane

Na osiedlu Zachód w Stargardzie zamontowane zostały dzisiaj słupki, które powstrzymają kierowców od parkowania samochodów w miejscach, w których nie powinni tego robić. Skończy się blokowanie dojazdu śmieciarek.

Dzisiaj zamontowane słupki zauważyliśmy przy blokach B3, B4, B5 i B6 na osiedlu Zachód. O tym rejonie osiedla pisaliśmy niejeden raz. Niektórzy kierowcy stawiali auta w miejscach, w których wyrysowane były linie zabraniające parkowania. To powodowało, że pojazdy Bio Star nie mogły dojechać do śmietników, by wywieźć odpady. Później śmieci piętrzyły się obok kubłów.

Ostatnią interwencję czytelnika w tej sprawie mieliśmy wczoraj.

– Temat wraca jak bumerang – napisał czytelnik. – Zapraszam odwiedzić śmietnik B3, B4 na osiedlu Zachód. Szkoda słów, wszyscy wiedzą, co się dzieje, spółdzielnia, straż miejska, policja, MPGK i nikt nie robi nic. Od ponad 2 tygodni nie wywozi się tu śmieci, bo nie ma jak wjechać. Po co jest segregacja skoro nie ma możliwości jej zabrać. Już lokatorzy wywalają wszystko, jak leci do mieszanych, bo te chociaż wywożą. Zaraz będzie kara za niesegregację.

Okazuje się, że jednak coś się w temacie robi. Efekt widać już dzisiaj w postaci słupków zamontowanych wzdłuż chodnika od strony bloku B4 i na łuku wyjazdu z miejsca odbioru śmieci od strony bloku B5. Słupki mają za zadanie powstrzxymać kierowców przed parkowaniem tam aut. A jeśli nie będą tam parkowane, śmieciarki dojadą do śmietnikó i wywiozą odpady.