Rozbiórka budynku handlowego w Stargardzie
Fot. Grzegorz Drążek

Zniknął kawałek historii Stargardu. W tym miejscu będzie coś nowego

Rozebrany został kilkudziesięcioletni budynek handlowy u zbiegu ulic Kościuszki i Szczecińskiej w Stargardzie. Za rok w tym miejscu ma stać nowy obiekt.

W Stargardzie w 1961 roku
Fot. dzięki uprzejmości państwa Sarlei, nadesłane przez Agnieszkę Dawicką

Budynek handlowy u zbiegu ulic Kościuszki i Szczecińskiej w Stargardzie to kawałek historii tego miasta. Dzięki uprzejmości państwa Sarlei pokazujemy w galerii zdjęć fotografię z 1961 roku przedstawiającą to właśnie miejsce i działający wtedy tam sklep spożywczy, nadesłaną do nas przez Agnieszkę Dawicką. Dziękujemy.

W późniejszych latach niejeden raz zmieniał się tam rodzaj działalności, ale przez większość czasu w budynku tym prowadzony był handel spożywczy, pod różnymi markami. Był też czas, że obiekt został podzielony na dwie części, z różną działalnością w jednej i drugiej.

Budynek ten przeszedł już do historii. Kilka dni temu został rozebrany. Teraz jest to pusty plac. Teren jest ogrodzony. Nie tylko ze względu na rozbiórkę, ale także dlatego, że rozpoczyna się tam budowa nowego obiektu.

Co nowego będzie u zbiegu ulic Kościuszki i Szczecińskiej w Stargardzie? Z ustaleń Stargard.News wynika, że stanie tam podobny budynek do tego, który był tam przez lata. Też będzie parterowy z płaskim dachem. Będzie jednak nieco większy. A powiększy się on w stronę bloków na osiedlu Zachód.

Nowy budynek będzie miał charakter usługowo-handlowy. Będzie podzielony na kilka mniejszych punktów, prawdopodobnie trzy. Główne wejścia do nich będą od strony ulicy Szczecińskiej. Na ten moment nie wiemy, czy inwestor ma już ustalonych przyszłych najemców. Na to jest jeszcze trochę czasu. Termin zakończenia budowy nowego obiektu u zbiegu ulic Kościuszki i Szczecińskiej w Stargardzie to koniec czerwca 2025 roku.