policja na obwodnicy
Stargardzka policja na Obwodnicy Staromiejskiej, fot. Grzegorz Drążek

Znowu! Pijany w karawanie. Policja zatrzymała go na Obwodnicy Staromiejskiej

Nie można napisać, że tego jeszcze nie grali, bo niestety taka sytuacja miała już miejsce. Po Stargardzie znów jechał pogrzebowy karawan, prowadzony przez nietrzeźwego kierowcę.

Zatrzymany został przez stargardzką drogówkę, na Obwodnicy Staromiejskiej.

Mimo licznych kontroli i apeli o rozsądek na drodze nadal zdarzają się sytuacje, że kierujący decydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Przeciwdziałając takim zachowaniom policjanci stargardzkiej drogówki organizują wzmożone działania kontroli trzeźwości eliminując z drogi tych, którzy nie stosują się do obowiązujący przepisów. I tak było w przypadku 44-latka, który kierował karawanem pogrzebowym marki mercedes – podkreśla mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Funkcjonariusze podczas interwencji wyczuli od kierującego woń alkoholu, w związku z czym sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało, że mężczyzna kierował będąc po spożyciu alkoholu. Mężczyzna pożegnał się z prawem jazdy, a o jego losie zdecyduje teraz sąd.

Do podobnej sytuacji doszło we wrześniu minionego roku.

Nie ma tolerancji dla kierowców, którzy ryzykując życie swoje i innych wsiadają za kierownicę po alkoholu. Pomimo ciągłych apeli ze strony policji wciąż zdarzają się osoby, które kierując w stanie nietrzeźwości nie myślą o tym, jak poważne zagrożenie powodują!

mł. asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard