Paweł Karolak ze Stargardu
Paweł Karolak ze Stargardu

Żołnierz ze Stargardu jadąc motocyklem na służbę został potrącony przez dwa auta. Walczy o powrót do sprawności

Dziś ruszyła zbiórka pieniędzy na kosztowną, specjalistyczną rehabilitację 34-letniego Pawła Karolaka ze Stargardu. To żołnierz 102 bochr. w Bielkowie, który pod koniec października uległ poważnemu drogowemu wypadkowi w drodze na służbę. Potrzebuje wsparcia!

ZBIÓRKA NA SIEPOMAGA.PL POD TYM LINKIEM

Paweł to bardzo wesoły młody człowiek, lubiący dobrą muzykę, kino i spotkania ze znajomymi. Dusza towarzystwa, swoimi dowcipami potrafi rozbawić każdego. Zawodowo służy w wojsku, w 102 Batalionie Ochrony w Bielkowie. Jest szczęśliwym mężem, synem, bratem i wujkiem. Zawsze można na niego liczyć.

W dniu 28.10.2022 roku, o godzinie 6.30 rano, jego życie się zmieniło. Był to zwyczajny poranek, Paweł jak co dzień jechał do pracy swoim wymarzonym motocyklem. Niestety nie dojechał na służbę. Zdarzył się wypadek.

Wjechał w niego samochód osobowy, przewrócił go i nieszczęśliwie wepchnął pod drugi nadjeżdżający samochód. Jego życie się zatrzymało. W krytycznym stanie, niewydolny krążeniowo-oddechowo, trafił do szczecińskiego szpitala przy ul. Unii Lubelskiej. Od tamtej pory przebywa na oddziale Intensywnej Opieki Medycznej, a lekarze walczą o jego życie.

Paweł doznał bardzo ciężkich obrażeń wielonarządowych: złamań miednicy, obojczyka, mostka, żeber, stłuczenia mózgu, obustronnej odmy opłucnowej, uszkodzenia krtani, perforacji przewodu pokarmowego. Był podłączony do respiratora. Obecnie Paweł jest wybudzony, w kontakcie logicznym, jednak z powodu uszkodzenia krtani ma założoną tracheotomię, przez co na nowo musi nauczyć się komunikować. Jest żywiony sondą.

Przez liczne złamania jest leżący i wymaga całodobowej opieki przy wszystkich czynnościach życiowych. Jak mówią lekarze zdarzył się cud, że Paweł przeżył tak ciężki wypadek, teraz potrzebujemy kolejnego cudu, żeby mógł powrócić do normalnego życia, pomagania innym i spełniania swoich marzeń.

Paweł jest chętny do rehabilitacji, nie załamuje się i bardzo chce stanąć na nogi. Żeby miał na to szansę, kiedy wyjdzie ze szpitala, musi trafić do całodobowego specjalistycznego ośrodka rehabilitacyjnego. Tylko tam, dzięki długotrwałym ćwiczeniom jego życie może wrócić na właściwy tor i wyglądać tak jak przed wypadkiem. Koszt pobytu w ośrodku jest jednak bardzo wysoki i wynosi 30 tysięcy miesięcznie, a rehabilitacja w nim potrwa od 6 do 12 miesięcy.

Paweł i jego rodzina sami nie są w stanie pokryć tak wysokich opłat. Potrzebują naszego wsparcia. Nie pozwólmy żeby życie Pawła przez wypadek zmieniło się na zawsze. Pomóżmy mu stanąć na nogi i wrócić do normalnego funkcjonowania i pracy.

BARDZO PROSIMY WAS O POMOC. BEZ WASZEJ POMOCY NIE DAMY SOBIE RADY.

Paweł uległ poważnemu wypadkowi, na chwilę obecną powoli wraca do zdrowia, jest bardzo zdeterminowany żeby móc w pełni funcjonować i wrócić do służby wojskowej. Niestety przed nim długa i bardzo kosztowna rehabilitacja. Dlatego bardzo prosimy o waszą pomoc.

Pokażmy Pawłowi że nie jest sam, że całym sercem jesteśmy z nim w tych trudnych chwilach.

Wesprzyjcie go w walce o powrót do zdrowia.

Patrycja Karolak, żona Pawła

Pomóc Pawłowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 3432 pomoc dla Pawła Karolaka

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Pawel:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 3432 Help for Pawel Karolak

Aby przekazać 1,5% podatku dla Pawła: należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243 oraz w rubryce Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5% wpisać: 3432 pomoc dla Pawła Karolaka

INFORMACJE I ZDJĘCIA: Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba