bochr
Fot. 102 bochr.

Żołnierze ze 102 bochr w Bielkowie ruszyli na pomoc ofiarom wypadku drogowego

Dariusz Hinc, Marcin Sawczak i Piotr Marach jadąc drogą S3 w podróż służbową natrafili na poważny wypadek. Zabezpieczyli miejsce zdarzenia wzywając jednocześnie służby ratunkowe i ruszyli z pomocą rannym.

– W miniony czwartek, 27 lipca br., żołnierze 102 Batalionu Ochrony st. szer. spec Dariusz Hinc, st. szer. spec. Marcin Sawczak oraz szer. Piotr Marach jadący w podróż służbową drogą ekspresową S3 dostrzegli na poboczu poważny wypadek z udziałem dwóch pojazdów – informuje dziś por. Przemysław Sarbiewski, oficer prasowy 102 batalionu ochrony w Bielkowie. – W związku z tym, że na miejscu zdarzenia byli jako pierwsi nie zastanawiając się ani chwili zabezpieczyli miejsce wypadku wzywając jednocześnie służby ratunkowe i ruszyli z natychmiastową pomocą dla poszkodowanych.

Dzięki szybkiej reakcji i właściwemu działaniu żołnierzy z Bielkowa, na miejsce wypadku przyjechała policja, pogotowie ratunkowe oraz ochotnicza straż pożarna.

– Pamiętajmy, aby nigdy nie być obojętnym na takie sytuacje, ponieważ dzięki naszej pomocy możemy uratować życie – apeluje przy tej okazji 102 bochr.