Policja w Stargardzie
Fot. KPP Stargard

Zuchwały złodziej po zatrzymaniu zdemolował komendę policji w Stargardzie

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko 38-latkowi, który ma na sumieniu wiele przestępstw. Okradał, groził, a na koniec zniszczył policyjne pomieszczenie dla osób zatrzymanych w KPP Stargard.

Prokurator Rejonowy w Stargardzie skierował do sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o dwie kradzieże szczególnie zuchwałe, kradzieże paliwa, groźby karalne oraz zniszczenie mienia – informuje dziś prokurator Piotr Wieczorkiewicz z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Oskarżony to 38-latek, który w sierpniu 2023 roku, na terenie miejscowości Motaniec, Krąpiel, Dobrzany i w Choszcznie, dopuścił się dwóch szczególnie zuchwałych kradzieży rzeczy oraz kradzieży paliwa. Ponadto za pomocą smsów kierował groźby karalne pozbawienia życia i uszkodzenia ciała.

– Na stacji benzynowej w Motańcu zatankował paliwo do kanistra, następnie udał się do budynku stacji, skąd zabrał zapalniczkę, wyrwał z ręki pracownicy stacji paczkę papierosów, po czym mimo wezwań do dokonania zapłaty oddalił się nie uiszczając należności – informuje prok. Piotr Wieczorkiewicz. – Tego samego dnia, na stacji benzynowej w miejscowości Krąpiel, sprawca z półki wziął chipsy, następnie z grilla parówkę, po czym spożył je na terenie stacji nie dokonując zapłaty.

W toku czynności procesowych ustalono, że złodziej dokonał także kradzieży paliwa ze stacji benzynowych w Dobrzanach i Choszcznie, na łączną kwotę ponad 1000 zł oraz że wysyłał smsy z groźbami karalnymi pozbawienia życia i uszkodzenia ciała.

Dzięki sprawnemu działaniu policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie złodziej został zidentyfikowany i zatrzymany. Podczas pobytu w policyjnym pomieszczeniu dla zatrzymanych w KPP Stargard, zdemolował je. Uszkodził jego wyposażenie powodując szkodę oszacowaną na prawie 3000 zł.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Stargardzie zastosował wobec zuchwałego sprawcy tymczasowy areszt.

Podejrzany 38-latek, który był już karany przez sąd, przyznał się do popełnienia zarzucanych czynów i zadeklarował naprawienie wszystkich wyrządzonych szkód.

Za czyny, które zostały zakwalifikowane jako kradzieże szczególnie zuchwałe, grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Pozostałe zarzucane przestępstwa zagrożone są karami do 3 lub do 5 lat więzienia.