Stargard Maria Brzeska stulatka
Fot. Urząd Miejski w Stargardzie

100 lat pani Marii ze Stargardu. Gratulujemy i życzymy dużo zdrówka!

Wyjątkowe urodziny ma dzisiaj Maria Zbrzeska ze Stargardu. Pani Maria ma 100 lat! Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele miasta.

Informację o tych wyjątjkowych urodzinach przekazał dzisiaj Urząd Miejski w Stargardzie.

– To wyjątkowe urodziny, które zawsze budzą zainteresowanie nie tylko wśród najbliższych – czytamy na stronie internetowej miasta. – Pani Maria Zbrzeska powiększyła grono stargardzkich stulatków. W tym szczególnym dniu jubilatkę odwiedził prezydent Rafał Zając i jego zastępca Ewa Sowa. Były życzenia, gratulacje i upominki.

Jak informuje stargardzki magistrat, pani Maria urodziła się 6 lutego 1924 roku. Pochodzi ze wsi Czerchawy, obecnie leżącej na terenach Ukrainy.

– Do Stargardu przyjechała w czerwcu 1946 roku – czytamy dalej w informacji Urzędu Miejskiego w Stargardzie. – Jubilatka ma 2 dzieci, 4 wnuków, 7 prawnuków i 3 praprawnuków. Setne urodziny pani Maria obchodziła w gronie najbliższych. Ucieszyła się również z wizyty prezydenta Rafała Zająca, jego zastępcy Ewy Sowy i Jarosława Hajduka, dyrektora Wydziału Spraw Obywatelskich i Urzędu Stanu Cywilnego.

Stargard Maria Brzeska stulatka
Fot. Urząd Miejski w Stargardzie

Jak dodają miejscy urzędnicy, w Stargardzie mieszka sześć osób, które mają 100 lat lub więcej. Najstarsza spośród tego grona urodziła się w 1921 roku.

Pani Maria rozpoczęła tegoroczną listę naszych wyjątkowych jubilatów. W 2024 roku ma do niej dołączyć 5 kolejnych osób.

Urząd Miejski w Stargardzie

Stargard.News dołącza się do życzeń dla Marii Zbrzeskiej z okazji jej 100. urodzin. Zdrówka, dobrego samopoczucia, radości, pani Mario!