Seko
W amfiteatrze, Fot. Emilia Chanczewska

12-letni Seko z zarzutami. Odpowie przed sądem rodzinnym za pomazanie miasta

Zabytkowy gmach muzeum i emdeku, ścianę szkoły specjalnej, garaż galerii Starówka, a także ścianę rozbieranego właśnie amfiteatru oraz blaszak firmy, która będzie go remontować – to wszystko czarnym napisem „Seko” pomazał 12-latek ze Stargardu.

PISALIŚMY O SPRAWIE: Bekniesz za to śledziu! Wandal poniszczył mury w Stargardzie. Nagrał go monitoring emdeku

Funkcjonariusze z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii stargardzkiej komendy przy współpracy z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Stargardzie ustalili nieletniego, który na elewacjach budynków i obiektów użytkowych malował graffiti – informuje dziś mł.asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Wartość strat powstałą na skutek uszkodzeń oszacowano na kilka tysięcy złotych. Nastolatek usłyszał zarzuty dotyczące uszkodzenia mienia i będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym.

Funkcjonariusze ustalili nieletniego stargardzianina, który w pierwszy weekend października br. zrobił napisy na elewacjach budynków na terenie miasta, m.in. Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie, muzeum Archeologiczno- Historycznego w Stargardzie, Zespołu Szkół Specjalnych w Stargardzie oraz Galerii Handlowej Starówka w Stargardzie.

My natrafiliśmy na jego napis także na ścianie rozbieranego amfiteatru oraz na postawionym tam przez firmę wybraną do remontu amfiteatru blaszanym obiekcie (patrz zdjęcie).

Pokrzywdzeni straty spowodowane przez jego twórczość oszacowali na kwotę kilku tysięcy złotych – dodaje Justyna Siwarska z KPP Stargard. – W rozmowie z policjantami amator graffiti tłumaczył się, że nie zdawał sobie sprawy z konsekwencji prawnych, a wzór napisu, który umieścił na elewacjach znalazł w internecie. Teraz nieletni będzie musiał ponieść konsekwencje swojego zachowania. Usłyszał 4 zarzuty polegającego na uszkodzeniu mienia. Teraz jego sprawą zajmie się sąd rodzinny. Niewykluczone, że opiekunowie prawni nastolatka będą zobowiązani do pokrycia strat finansowych spowodowanych jego działalnością.