Aleksandra Cyglicka
Aleksandra Cyglicka na wernisażu w Galerii Błękitnego Generała Klubu Wojskowego, fot. Jan Balewski

Dzięki pasji nie ma czasu chorować, martwić się i starzeć. Nowa wystawa w Klubie Wojskowym w Stargardzie

Do połowy sierpnia br., w Galerii Błękitnego Generała Klubu Wojskowego 12BZ, oglądać można obrazy z końmi w roli głównej oraz witraże wykonane metodą Tiffany’ego.

Autorką malarskiej części wystawy jest Aleksandra Cyglicka z Morzyczyna, która tworzy także witraże, wspólnie z grupą Beau verre, prowadzoną w Klubie Wojskowym przez Małgorzatę Jańczak.

Swoje prace zaprezentowali: Aldona Chmielnicka, Aleksandra i Wiesław Cygliccy, Maria Proskurowska, Bożena Smółka, Krzysztof Słaby i Lucyna Wróblewska.

W środę 12 czerwca 2024 roku po południu odbył się wernisaż w Galerii Błękitnego Generała Klubu Wojskowego – TUTAJ relacja live. TUTAJ album zdjęć na naszym Facebooku.

– Lubię konie, namalowałam więc czternaście koni, trzynaście dużych i jednego malutkiego – mówi Aleksandra Cyglicka. – Ze zdjęć, z kalendarzy, posiłkując się pamięcią, wyobraźnią. Obrazy te częściowo były już pokazane na wystawie w Kaliszu Pomorskim, bez tych trzech największych.

Od 3 lat pani Aleksandra tworzy także witraże.

– Wpadłam jak śliwka w kompot – śmieje się artystka. – Jak raz poszłam, to już zostałam. Wiele z tych witraży zrobiliśmy wspólnie z mężem. Dzięki pasji poznałam wiele osób. W grupie Malachit jest nas obecnie dwanaścioro – dwie fotografki i dziesięcioro malarzy. W grupie Beau verre mamy dwóch panów i siedem pań. Te grupy częściowo się przenikają.

Aleksandra Cyglicka obecnie szykuje się do udziału w kolejowym konkursie Fisaic oraz nadmiedwiańskim plenerze Stowarzyszenia Artystycznego Integracji Europejskiej w Szczecinie.

Dzięki pasji nie ma czasu chorować, martwić się i starzeć.

Aleksandra Cyglicka