Kalmar Cup Stargard

Amatorzy grali w kosza w hali OSiR Stargard. Puchar Kalmaru dla Kalmaru

Osiem zespołów wzięło udział w turnieju koszykówki amatorów Kalmar Cup. W finale Kalmar pokonał Hiab. MVP turnieju został Maksym Kołodziej z Kalmaru.

Turniej rozegrany został 17 czerwca w ramach sportowych Dni Stargardu 2023. Rywalizowano w hali OSiR Stargard.

Koszykarze amatorzy walczyli o puchar Kalmaru, sponsora strategicznego Dni Stargardu na sportowo. Został zorganizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Stargardzie, przy udziale Spójni Stargard SSA.

Puchar Kalmaru trafił do zawodników Kalmaru. W finałowym spotkaniu Kalmar wygrał z Hiabem 39:22. Trzecie miejsce w turnieju zajęła drużyna Frassati, która w meczu o tę pozycję pokonała Zaganiaczy 31:24. Wcześniej, w półfinałach Hiab i przyjaciele pokonał Frassati 25:19, a Kalmar wygrał z Zaganiaczami 29:14.

Piąte miejsce w turnieju zajęli juniorzy Spójni, po zwycięstwie w spotkaniu o tę pozycję z zespołem Pinokio 21:17. Na siódmym miejscu sklasyfikowano dwie drużyny: Starguards i Pierwszą Brygadę.

Tytuł MVP Kalmar Cup przypadł Maksymowi Kołodziejowi. Do pierwszej piątki turnieju wybrano Jakuba Dłoniaka, Michała Huka, Piotra Koziemskiego, Marka Mańkowskiego, Michała Żyłczyńskiego.

Skład zwycięskiego zespołu Kalmar: Maciej Bińczyk, Wiktor Bożek, Maciej Dubij, Marcel Grudziński, Andrzej Karaś, Maksym Kołodziej, Damian Litwin, Piotr Poziemski, Kamil Szymański.