Wesley Gordon
Fot. Facebook/PGE Spójnia Stargard

Amerykanin będzie walczył pod koszami w imieniu PGE Spójni Stargard

Stargardzki klub poinformował dzisiaj o drugim zagranicznym transferze przed sezonem 2023/2024. W PGE Spójni zagra koszykarz z USA Wesley Gordon.

Mierzący 206 centymetrów Amerykanin ma decydowac o obliczu stargardzkiego zespołu w walce podkoszowej. Nie tylko o zbiórki jednak chodzi. Gordon potrafi także punktować.

Wesley Gordon grając w PGE Spójni będzie kontynuował występy w polskiej ekstraklasie. W poprzednim sezonie grał w Treflu Sopot. Tam notował średnio 9 zbiórek na mecz i zdobywał średnio 7,4 pkt na spotkanie. Grając przeciwko stargardzkiemu klubowi w pierwszym meczu rzucił 6 punktów, miał 7 zbiórek i 7 asyst. W drugim spotkaniu zdobył 18 pkt, zanotował 14 zbiórek i 4 asysty.

Takie liczby musiały pozostać w pamięci trenera PGE Spójni Stargard Sebastiana Machowskiego. Okazuje się, że szkoleniowiec stargardzkiego zespołu już rok temu chciał mieć w składzie PGE Spójni Gordona. Wtedy jednak to się nie udało.

– Wesley da nam bardzo dużo, jeżeli chodzi o fizyczność, gra też bardzo dobrze pod tablicami, co jest nam niezwykle potrzebne – cytuje Sebastiana Machowskiego oficjalna strona internetowa PGE Spójni Stargard. – Witamy go z rocznym opóźnieniem, zeszłego lata już rozmawialiśmy telefonicznie i byliśmy blisko porozumienia w sprawie kontraktu. Pomimo tego, że pokazał już, że jest bardzo dobrym graczem wierzę, że Wesley może jeszcze poprawić swoją grę i będzie w barwach Spójni jednym z najlepszych podkoszowych w całej lidze.