Antek Jarosz
Fot. WMLKS Pomorze Stargard

Antek Jarosz, biegacz WMLKS Pomorze Stargard, powołany na mistrzostwa Europy w kategorii U18

Sukces stargardzkich zawodników, podopiecznych trenera Zbigniewa Krzyśka, na 30. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 56. PZLA Mistrzostwach Polski U18. Odbyły się w dniach 5-7 lipca 2024 roku, w Lublinie.

– Mistrzostwa Polski U18 – OOM w Lublinie i po mistrzostwach. Przez 3 dni gościnny Lublin gościł młodych lekkoatletów w kategorii U18 (16-17 lat) na mistrzostwach Polski – relacjonuje trener Zbigniew Krzysiek, prezes WMLKS Pomorze Stargard

W zawodach nie mogło zabraknąć zawodników WMLKS Pomorze Stargard.

– Wystartowała czwórka naszych zawodników i jak zwykle w tym roku zaprezentowali się znakomicie. Antek Jarosz został wicemistrzem Polski w biegu na 1500 m. W tym samym biegu jego kolega klubowy Maksymilian Lisiecki zajął 9 miejsce, a w biegu na 1500 m kobiet Alicja Świerczyńska przybiegła na 20 miejscu. Natomiast Dawid Kalinowski uległ kontuzji na rozgrzewce i niestety nie wystartował w biegu na 3000 m – podsumowuje Zbigniew Krzysiek.

A nie pisaliśmy przed miesiącem? 😉

Gratulacje dla was za udział w finałach i walkę podczas zawodów. Po raz kolejny bardzo dobrze promowaliście nasze miasto i środowisko sportowe.

Zbigniew Krzysiek, trener, prezes WMLKS Pomorze Stargard
Antek Jarosz
Fot. WMLKS Pomorze Stargard

W tym roku to już trzeci medal zawodników WMLKS Pomorze na mistrzostwach Polski.

– A to dopiero połowa sezonu startowego – podkreśla Z. Krzysiek.