Plaża Cafe
Fot. Emilia Chanczewska

Artyści Sceny Art Cafe lepsi od pogody

Kapryśna aura towarzyszyła niedzielnemu koncertowi Plaża Cafe, który odbył się w teatrze letnim. Raz padał deszcz, raz oślepiało słońce. Wierna artystom Sceny Art Cafe publiczność wytrwała do końca świetnie się bawiąc.

Choć Scena Art Cafe straciła swoją siedzibę – Piwnicę Artystyczną pod remontowaną wciąż Książnicą Stargardzką, to jej artyści nie stracili zapału do tworzenia i prezentowania nowych programów, a liczna publiczność wciąż im towarzyszy. Tam było też wczoraj, w teatrze letnim. Mimo zmiennej pogody, widzowie wytrwali do końca.

Wakacyjny program Plaża Cafe był przede wszystkim rozrywkowy. Nie zabrakło zabawnych przeróbek znanych utworów, anegdot serwowanych przez Celinę Gładysz, przebieranek, wyjść do publiczności, a nawet… rzucania bobasami (patrz główne zdjęcie).

Gościem artystów Sceny Art Cafe była wczoraj Joanna Sabo (przedtem Joanna Stach), która zachwyciła głosem i scenicznym luzem.

– Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości uda mi się zagrać w Stargardzie trochę autorskich rzeczy – zapowiedziała nam Joanna. Trzymamy za słowo!

Koncert miał też wzruszające momenty. Był to finał akcji charytatywnej na rzecz Samuela Rodzocha (piszemy TUTAJ), ale także wspomnienie zakochania się, wspólna piosenka i taniec w wykonaniu artystycznego małżeństwa Celiny i Krzysztofa Gładyszów. Na widowni oprócz wiernej publiczności byli też synowie pary oraz siostra Celiny Gładysz.

Na scenie teatru letniego śpiewająco wystąpili wczoraj Celina Gładysz, Joanna Sabo, Krzysztof Gładysz, Piotr Dolata, Piotr Świrepo, a muzykę na żywo serwowali Maciej Szeliga, Daniel Ziomko, Wojciech Gurak, Tony Kanicki.

Muzyczne fragmenty są do posłuchania na naszym Facebooku – kliknij TUTAJ. Tam jest też więcej ZDJĘĆ.

Koncert Sceny Art Cafe odbył się w ramach cyklu bezpłatnych, letnich imprez COOLturalne Wakacje, organizowanych przez Stargardzkie Centrum Kultury w teatrze letnim w parku Chrobrego. Co w ten weekend? Będziemy naszych czytelników informować! Na razie w planach jest niedzielny (17 lipca) Koncert Prezydencki pod szyldem Muzyczna Siła Miasta. O godzinie 17 w teatrze letnim zagra Big Band Stargard.