autobusy
Fot. Grzegorz Drążek

Autobusowa jedynka wciąż zawieszona

MPK Stargard poinformowało, że w związku z otwarciem przejazdu pod wiaduktem w ciągu ulicy Bogusława IV, od soboty 25 lutego 2023 r. mają być wprowadzone zmiany w trasach linii komunikacyjnych.

Potwierdziły się informacje Stargard.News. Zmiany w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej obowiązywać będą już od jutra, od soboty 25 lutego br.

  • Linia nr 1

W dalszym ciągu zawiesza się kursowanie linii. Linia zostanie przywrócona po zakończeniu przebudowy wiaduktów na ul. Pierwszej Brygady oraz Bogusława IV. Zamknięcie ruchu pod którymkolwiek z tych wiaduktów wpływa na zmianę trasy linii nr 1, a w ciągu najbliższych 3-4 miesięcy spodziewane są kolejne zmiany. Kursy linii nr 1 w dalszym ciągu zastąpione są przez linię nr 14 oraz 25.

  • Linia nr 5, 14, 15

Od ul. Krzywoustego do ul. Spokojnej (w obu kierunkach) trasy linii przebiegają ulicami Staszica, Bogusława IV.

  • Linia nr 31

Od Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego do ulicy Struga (w obu kierunkach) linia komunikacyjna nr 31 kursuje przez ulice Bema, Bogusława IV, Czarnieckiego.

Od dnia 25 lutego br. przywraca się działanie przystanków Bogusława IV i Bogusława IV – starostwo.

Rozkłady jazdy dostępne są na stronie www.mpkstargard.pl.

Jednocześnie od soboty 25 lutego br. mają zostać wprowadzone korekty do rozkładu jazdy linii nr 8, które są uwzględnione w rozkładzie jazdy na stronie www.mpkstargard.pl oraz aplikacji kiedyprzyjedzie.pl.