Stargard awaria Vectra
Fot. Grzegorz Drążek

Awaria multimediów w Stargardzie usunięta. Trzy dni był kłopot z telewizją i internetem

Wszyscy mieszkańcy Stargardu znowu mają dostęp do usług sieci kablowych Multimedia i Vectra. Po trzech dniach awaria w całości została usunięta.

Do awarii doszło w miniony piątek, 26 stycznia 2024 roku. Na terenie przebudowy wiaduktu w centrum Stargardu, gdzie inwestycję realizuje PKP PLK, przecięty został kabel światłowodu.

Dziś o godzinie 13 awaria ostatecznie została usunięta. Otrzymaliśmy w tej sprawie wyjaśnienia Vectry, której część abonentów, podobnie jak Multimediów, ucierpiało z powodu awarii przy wiadukcie w centrum Stargardu. Pisaliśmy o tym w piątek i w sobotę w serwisie Stargard.News

Wyjaśnienia biura prasowego Vectry

W nawiązaniu do artykułu Stargard.News „Usuwają wielką awarię w Stargardzie. Nie ma telewizji i internetu. Uszkodzony kabel światłowodu” pragniemy poinformować, że od około godz. 13 wszystkie usługi działają już poprawnie. Wyjaśniamy także, że część Klientów w Stargardzie od piątku, 26 stycznia, nie miała dostępu do naszych usług, co było wynikiem uszkodzenia światłowodu podczas prac budowlanych przy remontowanym wiadukcie, pomiędzy ulicami Wyszyńskiego a Szczecińską. Nasi technicy pracowali cały czas nad usunięciem awarii, jednak ze względu na miejsce, w którym doszło do uszkodzenia, wymagało to więcej czasu, m.in. z powodu konieczności oczyszczenia terenu. Najmocniej przepraszamy naszych Klientów za tę sytuację.