Stargard przy ulicy Broniewskiego będzie McDonald's
Fot. Grzegorz Drążek

Będzie drugi McDonald’s w Stargardzie. Tutaj go postawią

W Stargardzie będzie drugi McDonald’s. Jak ustalił Stargard.News, stanie przy ulicy Broniewskiego, przy drodze wojewódzkiej 106.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że druga w Stargardzie restauracja McDonald’s stanie w miejscu, w którym do tej pory działał komis samochodowy. Działka znajduje się przy drodze 106, między osiedlem Pyrzyckim a cukrownią Kluczewo, a dokładniej między ulicą Powstańców Warszawy a rondem przy węźle obwodnicy Stargardu.

Jak ustaliliśmy, McDonald’s nie tylko postawi restaurację fast food i zagospodaruje jej otoczenie, wybuduje parking. W ramach ustaleń z miastem, w pobliżu ma wykonać ścieżkę rowerową. Cała inwestycja w rejonie osiedla Pyrzyckiego ma kosztować ponad 10 mln zł.

Nasze nieoficjalne informacje wskazują, że otwarcie drugiej restauracji McDonalds planowane jest albo jeszcze przed wakacjami, albo trochę później, do września tego roku. Prace budowlane jeszcze nie ruszyły. Na razie teren porządkowany jest przez dotychczasowego jego właściciela.

Pierwszy McDonald’s w Stargardzie został otwarty w lipcu 2017 roku przy ulicy Szczecińskiej, w pobliżu centrum miasta, na terenie po dworcu PKS. Druga taka restauracja w Stargardzie, podobnie jak pierwsza, ma działać na zasadzie franczyzy.