Stargard bieg dla orkiestry
Fot. Grzegorz Drążek

Bieg dla Orkiestry w Stargardzie. W odwrotną stronę na stadionie lekkoatletycznym

Po raz ósmy w Stargardzie odbył się Bieg dla Orkiestry podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Udział wzięły 152 osoby.

VIII Bieg dla Orkiestry w Stargardzie, w ramach 32 finału WOŚP, odbył się dziś na stadionie lekkoatletycznym imienia dr Jerzego Cieśli przy ulicy Sportowej.

Krótko po godzinie 11 jedno z dzieci dało sygnał do startu odliczając od pięciu do jednego. Każdy pokonywał tyle okręzeń, ile chciał. Większość biegła, ale były też truchtające, idące i spacerujące z kijkami. Niecodzienne było to, że uczestnicy Biegu dla Orkiestry pokonywali okrążenia zgodnie ze wskazówkami zegara, a nie jak to jest na zawodach lekkoatletycznych, w drugą stronę. Zawody to nie były i można było sprawdzić ten sposób pokonywania okrążeń.

– Dziękujemy, że byliście z nami! – napisał na swoim oprofilu fejsbukowym Ośrodek Sportu i Rekreacji w Stargardzie, organizator dzisiejszego wydarzenia na stadionie lekkoatletycznym w Stargardzie. – W sumie 152 osoby pobiegły dla WOŚP. Młodsi, starsi, wytrenowani i ci mniej… Najwytrwalsi przebiegli 32 km i więcej. W końcu to 32. Finał WOŚP. Ale dziś liczył się przede wszystkim sam udział i Wasze wsparcie.

W Biegu dla Orkiestry nie było wpisowego. Każdy uczestnik przekazał natomiast na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy co najmniej 50 złotych.