Międzynarodowy Bieg Uliczny o Błękitną Wstęgę Stargardu

Bieg Uliczny o Błękitną Wstęgę Stargardu. Sklasyfikowano 399 zawodników

Głównym sportowym punktem Dni Stargardu 2023 był Międzynarodowy Bieg Uliczny o Błękitną Wstęgę Stargardu. W tym roku rywalizowano na dwóch dystansach.

Trasa biegu wiodła ulicami Szczecińską, Wyszyńskiego, Czarnieckiego. Można było pobiec jedną pętlę, czyli dystans 5 kilometrów lub dwa okrążenia, czyli 10 km.

Na głównym dystansie 10 kilometrów sklasyfikowanych zostało 280 zawodników. Wygrał Roman Adamowicz, reprezentujący Achillesa Leszno. Przebiegł on 10 km w czasie 30 minut. Na drugim miejscu uplasował się Ukrainiec Bogdan Semenowicz (30.37 min.). Trzecie miejsce zajął kolejny zawodnik Ukrainy Dmytro Didovodiuk, reprezentujący Achillesa Leszno (32.05 min.). W czołowej szóstce byli także: Jacek Stadnik z Zielonej Góry (32.29 min.), Łukasz Hryciuk z Dębna (32.57 min.), Szymon Belgrau ze Strzelec Krajeńskich (33.05 min.).

Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem z regionu stargardzkiego był Grzegorz Terlikowski z Zieleniewa, który zajął czternaste miejsce (36.48 min.). Michał Junak z Dolic był szesnasty (37.37 min.). Krzysztof Plesner ze Stargardu uplasował się na 21 miejscu (38.19 min.).

Wśród kobiet triumfowała Ukrainka Natalia Lehonkova (34.50 min.), drugie miejsce zajęła Monika Andrzejczak ze Szczecina (34.58 min.), a na trzecim była Sylwia Dzietczyk z Choszczna (40.03 min.).

Spośród zawodniczek z regionu stargardzkiego najwyższe miejsce zajęła Iwona Drozdek z Kobylanki, która była ósma (42.16 min.). Bożena Szubert ze Stargardu zajęła trzynaste miejsce (45.51 min.). Stargardzianka Daria Walkowiak była szesnasta (47.28 min.). Natalia Kaczmarek z Dolic uplasowała się na osiemnastym miejscu (48.30 min.). Ines Frank ze Stargardu zajęła 21 miejsce (49.20 min.).

W biegu na dystansie 5 kilometrów sklasyfikowano 119 zawodników. Zwyciężył Filip Janczak ze Środy Wielkopolskiej (15.52 min.). Na drugim miejscu był Mateusz Grajek z Ostrowa Wielkopolskiego (16.14 min.). Trzecie miejsce zajął Kacper Chruściński ze Szczecina (16.19 min.). Czwarte miejsce zajął Damian Kabat ze Stargardu (16.34 min.). Na piątym miejscu uplasował się Radosław Zając ze Szczecina (16.47 min.). Szóste miejsce zajął szczecinianin Paweł Pietruszka (16.48 min.)

Poza Damianem Kabatem w czołowej dziesiątce byli jeszcze trzej stargardzianie. Ósme miejsce zajął Sebastian Łukaszewski (17.02 min.). Na dziewiątym miejscu uplasował się Damian Adnruszkiewicz (17.17 min.), a na dziesiątym Bartosz Przekopowicz (17.33 min.).

Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Sandra Nowak z Zielonej Góry (17.58 min.). Na drugim uplasowała się Sandra Więckowska z Poznania (18.10 min.). Trzecie miejsce zajęła Małgorzata Krynicka-Grzyb z Trzebiatowa (18.58 min.).

Najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką z regionu stargardzkiego była Katarzyna Ludwin ze Stargardu, która zajęła jedenaste miejsce (21.42 min.). Stargardzianka Agnieszka Lubasińska była czternasta (23.15 min.). Joanna Głowacka ze Stargardu była dziewietnasta (25.15 min.), Stargardzianka Maja Zedelska zajęła dwudzieste miejsce (26.28 min.).

Organizatorem wydarzenia jest Stargardzki Klub Lekkoatletyczny.