Błękitni Stargard Gedania Gdańsk

Błękitni Stargard bez punktów na starcie rundy rewanżowej III ligi

W pierwszym po zimowej przerwie meczu o trzecioligowe punkty Błękitni Stargard przegrali na swoim terenie z Gedanią Gdańska 1:2.

Spotkanie grupy 2 III ligi rozegrane zostało 4 marca na stadionie przy ulicy Ceglanej w Stargardzie. Błękitni i Gedania nie zagrali na głównej płycie, a na boisku ze sztuczną nawierzchnią.

Przed dzisiejszym spotkaniem gdański zespół miał 14 punktów więcej od stargardzkiego. W pierwszej rundzie w meczu tych klubów to Błękitni byli górą wygrywając w Gdańsku 5:2. W rewanżu w Stargardzie zwyciężyli goście.

W pierwszej połowie strzelona została jedna bramka. W 4 minucie Gedanię na prowadzenie wyprowadził Adam Duda. Na początku drugiej połowy gospodarze wyrównali. Karnego wykorzystał Kacper Friska. To jednak gdański zespół cieszył się ze zwycięstwa. W 67 minucie gola na wagę trzech punktów strzelił w tej drużynie Paweł Flis.

Błękitni po osiemnastu spotkaniach mają 23 punkty i plasują się w środku tabeli grupy 2 III ligi. Gedania dopisała sobie trzy punkty i ma ich 40. Gdański klub jest na trzecim miejscu. Wyżej są tylko Olimpia Grudziądz, która ma także 40 pkt i Pogoń II Szczecin, która ma punkt więcej niż te kluby.

Stargardzki trzecioligowiec kolejne spotkanie rozegra 11 marca na wyjeździe przeciwko Bałtykowi Gdynia. Bałtyk na ten moment ma 9 punktó i jest na przedostatnim siedemnastym miejscu w tabeli.