Błękitni Stargard sezon
Fot. Grzegorz Drążek

Błękitni Stargard chcą wrócić do II ligi

W najbliższą sobotę stargardzki zespół rozegra pierwsze spotkanie w sezonie 2022/2023 w grupie 2 III ligi piłkarskiej.

Dzisiaj na stadionie przy ulicy Ceglanej w Stargardzie stargardzki klub zorganizował krótkie spotkanie z mediami.

– Chcemy prezentować się lepiej niż to było w poprzednim sezonie, kiedy plasowaliśmy się w środku tabeli – zapowiada Robert Gajda, prezes Klubu Piłkarskiego Błękitni Stargard. – Jakby się udało, to chcemy awansować do ligi centralnej, ale wiemy, że na to jedno miejsce jest naprawdę kilka zespołów chętnych. Mamy na pewno mocniejszą kadrę i mam nadzieję, że liga pokaże, że przygotowaliśmy się dobrze, że stworzyliśmy dobry zespół.

Błękitni chcieliby wrócić do II ligi. W sezonie 2020/2021 stargardzki zespół został zdegradowany. W kolejnym pewnie utrzymał się w III lidze, ale nie miał szans na awans.

– Rozegraliśmy cztery gry kontrolne, jedną z drużyną trzecioligową, trzy z drużynami z czwartej ligi – mówi Maciej Sayed, trener Błękitnych Stargard. – To, co nas jako trenerów najbardziej cieszy, to że straciliśmy tylko jedną bramkę i to bramkę strzeloną z karnego. Byliśmy niepokonani. Jesteśmy bardzo zadowoleni z sytuacji kadrowej, która jest w tym sezonie. Nie ma żadnego kontuzjowanego zawodnika. Kadra jest dużo szersza niż była w tamtym sezonie, więc rywalizacja też jest na wyższym poziomie. Jesteśmy optymistycznie nastawiani przed tym sezonem.

W sztabie trenerskim stargardzkiego trzecioligowca jest nowa osoba, ale dobrze znana stargardzkim kibicom piłkarskim. Drugim trenerem został Piotr Rast.

– Cieszę się, że dołączyłem do sztabu szkoleniowego Błękitnych – mówi Piotr Rast, były piłkarz stargardzkiego klubu.

Jeśli chodzi o powroty, to w Błękitnych ponownie zagra Ariel Wawszczyk. W sumie do składu stargardzkiego zespołu dołączyło ośmiu piłkarzy.

Przybyli do Błękitnych: Mikołaj Gabor (Unia Janikowo), Sebastian Ginter (Unia Janikowo), Daniel Latek (Czarni Witnica), Bartosz Nowicki (Bałtyk Gdynia), Mateusz Ogrodowski (Warta Gorzów), Oskar Ryk (Stolem Gniewino), Marcin Wawrzyniak (Warta Gorzów), Ariel Wawszczyk (Wisła Puławy)

KP Błękitni Stargard

Pierwsze spotkanie ligowe nowego sezonu Błękitni rozegrają 6 sierpnia w Gdańsku z beniaminkiem Gedanią. W Stargardzie pierwszy mecz rozegrają w piątek, 12 sierpnia o godzinie 18 z Bałtykiem Gdynia.

Kadra Błękitnych Stargard

Bramkarze

Miłosz Siekacz
Konrad Skuza
Daniel Latek

Obrońcy

Jakub Koczorowski
Oliwier Kowalik
Maciej Liśkiewicz
Mateusz Ogrodowski
Jakub Sawczak
Grzegorz Tarasewicz
Marcin Wawrzyniak
Ariel Wawszczyk
Bartłomiej Zdunek

Pomocnicy

Kacper Friska
Mikołaj Gabor
Mateusz Jakubowski
Oliwier Kliś
Adrian Kwiatkowski
Dominik Lis
Martłomiej Makowski
Konrad Prawucki
Oskar Ryk
Kornel Seniuk
Jakub Stawski

Napastnicy

Sebastian Ginter
Damian Niedojad
Bartosz Nowicki
Maciej Rodzoch

Sztab szkoleniowy

Maciej Sayed (trener)
Piotr Rats (drugi trener)
Sławomir Szczeciński (trener bramkarzy)
Filip Dylik (trener przygotowania fizycznego)
Karol Dziakowicz (fizjoterapeuta)
Marcin Sawczak (kierownik zespołu)