Błękitni Stargard grają w grupie 2 III ligi
Fot. Grzegorz Drążek

Błękitni Stargard rozegrają cztery sparingi. Start III ligi 5 sierpnia

Do końca tego tygodnia potrwa przerwa w treningach trzecioligowych Błękitnych Stargard. 10 lipca rozpoczną się przygotowania do nowego sezonu.

Stargardzki zespół ma przerwę w treningach, ale zawodnicy od 5 lipca realizują przypisane im indywidualne plany treningów. Na poniedziałek, 10 lipca zaplanowane są pierwsze po przerwie wspólne zajęcia na stadionie przy ulicy Ceglanej w Stargardzie.

W okresie przygotowawczym zaplanowane zostały cztery sparingi.

  • Chemik Police – Błękitni Stargard, 15 lipca godzina 12 w Policach
  • Błękitni Stargard – Bałtyk Koszalin, 19 lipca godzina 18 w Płotach
  • Błękitni Stargard – Wybrzeże Rewalskie Rewal, 22 lipca godzina 12 w Stargardzie
  • Błękitni Stargard – Gwardia Koszalin, 29 lipca godzina 12 w Stargardzie

Błękitni Stargard w sezonie 2022/2023 uplasowali się na bezpiecznym, dwunastym miejscu w grupie 2 III ligi. To był sezon, w którym stargardzki klub ani nie włączył się do walki o awans do II ligi, ani nie musiał się zbytnio martwić o utrzymanie w III lidze.

Inauguracja sezonu 2023/2024 została zaplanowana na 5 sierpnia. Błękitni Stargard w pierwszej kolejce zagrają na wyjeździe z Elaną Toruń. Pierwsze spotkanie nowego sezonu w Stargardzie rozegrają tydzień później. W drugiej kolejce podejmować będą Unię Solec Kujawski.

Stargardzki klub kilka dni temu poinformował o pierwszym transferze przed nowym sezonem. W Błękitnych zagra Michał Marczak. Napastnik w minionym sezonie grał w III lidze w Cartusii Kartuzy. Strzelił trzy bramki.

Wcześniej przez dwa lata grał dla Bałtyku Gdynia, w którym zdobył 29 bramek. Michała serdecznie witamy w naszej Błękitnej rodzinie! Życzymy mu wielu sukcesów w barwach naszego zespołu. Jesteśmy przekonani, że jego umiejętności przyczynią się do osiągnięcia naszych celów w nadchodzącym sezonie.

KP Błękitni Stargard