W dwudziestej ósmej serii spotkań w grupie 2 III ligi piłkarskiej Błękitni Stargard przegrali dzisiaj z Zawiszą Bydgoszcz, a Kluczevia Stargard zremisowała z Elaną Toruń.
Sobotnie spotkanie Błękitnych rozegrane zostało na stadionie przy Ceglanej w Stargardzie. Rywalem gospodarzy był lider tabeli.
Po pierwszej połowie goście wygrywali 3:1. W 13 minucie gola dla Zawiszy zdobył Filip Kozłowski. W 19 minucie wyrównał Kacper Zaborski. W 37 minucie Wojciech Szumilas wyprowadził przyjezdnych na ponowne prowadzenie. W 43 minucie trzeciego gola dla bydgoskiego klubu zdobył były piłkarz Błękitnych Stargard Michał Cywiński.
Po przerwie był jeden gol. W 58 minucie do siatki Zawiszy trafił Wojciech Fadecki. Stargardzki zespół walczył do końca, próbował choćby raz jeszcze wyrównać, jednak to się nie udało.
Błękitni przegrali i był to siódme kolejne ich spotkanie ligowe bez zwycięstwa. W tych siedmiu meczach tylko raz zremisowali. W tabeli są na trzynastym miejscu, mają 33 punkty. Kolejne spotkanie rozegrają 1 maja w Swarzędzu przeciwko Unii, która ma punkt więcej niż Błękitni i jest dwunasta w tabeli.




W sobotę grał też drugi stargardzki trzecioligowiec. Kluczevia Stargard mierzyła się w Toruniu z Elaną. Przed spotkaniem toruński klub miał . W dzisiejszym meczu byłremis 1:1. W 70 minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Kacper Kner, a dwie minuty później wyrównał Mateusz Bąk.
Kluczevia jest w tabeli na szóstym miejscu, ma 43 punkty. Kolejne ligowe spotkanie rozegra 1 maja u siebie. Na stadionie przy Niemcewicza o godzinie 13 podejmie Cartusię Kartuzy, która jest na jedenastym miejscu i ma 36 punktów.
