Błękitni 22.04

Błękitni Stargard zatrzymali się w III lidze

Kolejną porażkę w grupie 2 III ligi zanotowali Błękitni Stargard. W dwudziestej piątej serii spotkań przegrali w Bydgoszczy z Zawiszą 0:2.

Mecz w Bydgoszczy rozegrany został w sobotę, 22 kwietnia 2023 roku. To było szóste kolejne spotkanie stargardzkiego zespołu bez zwycięstwa.

Po pierwszej połowie dzisiejszego meczu był bezbramkowy remis. Pierwszy gol gospodarze strzelili w 60 minucie. Na listę strzelców wpisał się Piotr Okuniewicz. Wynik ustalił w 85 minucie Korneliusz Sochań.

To dziesiąta porażka w sezonie, a czwarta w rundzie rewanżowej stargardzkiego trzecioligowca. Po serii spotkań bez zwycięstwa Błękitni muszą coraz częściej oglądać się za siebie w tabeli. Na ten moment są na jedenastym miejscu. Mają 29 punktów, o dziesięć więcej od szesnastej Jaroty Jarocin, która otwiera strefę oznaczająca degradację do IV ligi.

Kolejne spotkanie Błękitni rozegrają 29 kwietnia. W Stargardzie grać będą przeciwko ósmemu w tabeli, mającemu 37 punktów Sokołowi Kleczew.