Konstancja Wdzięczna Gaborska
Stargardzianka Konstancja Wdzięczna-Gaborska, fot. archiwum prywatne

Bliscy stargardzianki Konstancji Wdzięcznej-Gaborskiej nigdy się nie poddadzą w walce o jej wyzdrowienie!

Nowotwory złośliwe atakują niestety coraz częściej także ludzi w kwiecie wieku. Do naszej redakcji dotarła właśnie poruszająca wiadomość o ciężkiej chorobie stargardzianki, która jest ledwie po 40-tce. Konstancja Wdzięczna-Gaborska to żona, mama pary nastolatków, córka uznanej malarki Bernadety Wdzięcznej. Jej rodzina i znajomi proszą wszystkich ludzi dobrej woli o finansowe wsparcie kosztownego leczenia i rehabilitacji swojej ukochanej Tiny, jak nazywają Konstancję.

„Tina – Never ever give up”, czyli „Tina – Nigdy przenigdy się nie poddawaj” – taki wymowny tytuł nadany został onkozbiórce, prowadzonej na platformie Alivia – TUTAJ link.

Mąż Konstancji Wdzięcznej-Gaborskiej (rocznik 1982), Marek Gaborski w poruszających słowach opisuje tam historię choroby swojej żony i pięknie pisze o niej jako o najbliższej sercu kobiecie:

„Konstancja – moja ukochana żona, wspaniała matka i przyjaciółka – niesamowita osoba.

Napisała książkę, prowadzi blogi, tworzy aranżacje wnętrz – a wszystko robi z taką pasją, że jak na nią patrzę, to zakochuję się po raz wtóry. Zawsze ma dobre intencje, jest pełna miłości, dobra i niezwykłej determinacji.

Konstancja marzy, aby zobaczyć, jak dzieci dorastają, jak się zakochują, jak walczą z pierwszymi trudnościami i pytają mamę o radę. Tina jest najszczęśliwsza w podróży, a jej wielkim marzeniem jest zobaczyć zorzę polarną.”

Niestety, ta wspaniała stargardzianka o pięknym uśmiechu jest ciężko chora. Ma raka żołądka z licznymi przerzutami.

Jest w ciężkim stanie i potrzebuje opieki, rehabilitacji, a co najważniejsze, odpowiedniego leczenia. Rozpoczęliśmy leczenie w Polsce, ale nie jest ono wystarczające. Szukamy alternatywy za granicami kraju (USA, Wielka Brytania, Niemcy, Izrael). Leczenie za granicą jest bardzo kosztowne, a i w kraju każde konsultacje słono kosztują. A ja muszę wykorzystać każdą możliwość – informuje Marek Gaborski. – W Izraelu onkologia jest najbardziej rozwinięta na świecie, jednak każda konsultacja to około 1000 EUR; każda chemia to kilka tysięcy EUR (razy kilkanaście); każda operacja to kilkadziesiąt tysięcy EUR.

Suma sfinansowania leczenia Konstancji została oszacowana na 750 000 złotych. Na razie na koncie onkozbiórki jest niespełna 700 złotych. W imieniu bliskich Konstancji Wdzięcznej-Gaborskiej zwracamy się z apelem, z prośbą, z błaganiem do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy mogą wspomóc ją w drodze do odzyskania zdrowia i uratowania życia. TUTAJ raz jeszcze link do strony, gdzie można wpłacać pieniądze.

KRS

Można dołączyć do grupy na Facebooku, na której prowadzone są licytacje na rzecz Konstancji: Licytacje dla Tiny „Never ever give up”