Na rowery
Fot Materiały Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego

Coś nowego dla rowerzystów. Aplikacja „Pomorze Zachodnie”

Można juz korzystać z aplikacji, która wskazuje trasy rowerowe i atrakcje turystyczne na Pomorzu Zachodnim. Jest ona do ściągnięcia bezpłatnie.

Aplikacja rowerowa „Pomorze Zachodnie” została przygotowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Może przydać się każdemu, kto lubi przejażdżki rowerowe. Można korzystając z tej aplikacji wyruszyć na trasy rowerowe przez Pomorze Zachodnie.

– Opowiadać o aplikacji to trochę tak jak opowiadać o jeździe rowerem – mówi Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego. – Najlepiej sprawdzić w praktyce. Po prostu wystartować, ruszyć w drogę. Wycieczki na dwóch kółkach będą wygodniejsze, ciekawsze, bezpieczniejsze nie tylko dzięki setkom kilometrów tras, ale także dzięki tej mobilnej aplikacji. Prace nad nią trwały kilka miesięcy.

Jak podkreśla urząd marszałkowski, impulsem to stworzenia tej aplikacji był projekt trasy rowerowej wokół Zalewu Szczecińskiego.

– Prawie 300-kilometrowa transgraniczna pętla została bardzo ciekawie opisana i sfotografowana na potrzeby aplikacji, a później projekt był wzbogacany o nowe miejsca i nowe funkcje – informują pracownicy biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. – Teraz obejmuje ponad 1400 km tras. Wskazuje rodzaj nawierzchni, drogi w budowie, drogi tymczasowe, ale nawiguje również poza trasami. Dostępnych jest kilka podkładów mapowych (traseo, terenowy i satelitarny).

Podoba ci się u nas na portalu? Możesz nam postawić KAWĘ 🙂

Aplikacja wskazuje trasy rowerowe i ich opisy, ale także różne atrakcje turystyczne, zabytki.

– Apka wskazuje lokalizacje kempingów, pól namiotowych, stacji kolejowych, punktów informacji turystycznej i innych obiektów przydatnych w podróży – podkreślają pracownicy urzędu marszałkowskiego.

W aplikacji można poznać takie trasy rowerowe jak wokół Zalewu Szczecińskiego, Trasa Pojezierzy Zachodnich, Blue Velo, Velo Baltica, Stary Kolejowy Szlak. A także te trochę krótsze trasy, bardziej regionalne: Trzebież dla każdego (25 km), wokół wyspy Wolin (85 km), pętla Szczecin – Rieth (105 km), pętla koło Anklam (53 km).

Apkę można od 16 czerwca bezpłatnie ściągnąć z Google Play i AppStore

Urząd marszałkowski

Opisy w aplikacji są w trzech językach: polskim, angielskim, niemieckim. Jest także audioprzewodnik, w tych samych trzech językach.

– Do końca czerwca będzie gotowy również przewodnik w języku ukraińskim – zapowiada urząd marszałkowski.