Wiadukt przy ulicy Bogusława IV w Stargardzie
Fot. Grzegorz Drążek

Czas na kolejne zmiany pod wiaduktami w Stargardzie

PKP PLK nie zapowiedziały następnego przesunięcia, a to oznacza, że od najbliższego poniedziałku wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu w okolicy wiaduktów w centrum Stargardu.

25 lipca przywrócony ma być ruch pojazdów pod wiaduktem przy ulicy Bogusława IV. PKP PLK wcześniej zapowiadały to na 18 lipca, ale w związku z opóźnieniami prac na tym wiadukcie otwarcie drogi przesunięto o tydzień. Trzeba jednak pamiętać, że droga zostanie otwarta tylko dla ruchu pojazdów. Piesi nadal nie będą mogli przechodzić pod tym wiaduktem.

Jednocześnie z otwarciem dla pojazdów drogi pod wiaduktem przy ulicy Bogusława IV zamknięta zostanie droga pod wiaduktem przy ul. Pierwszej Brygady/Konopnickiej. Obecnie mogą tą drogą jeździć pojazdy. Od 25 lipca ani nie przejdą piesi, ani nie przejadą pojazdy.

Cały czas otwarty dla ruchu, pojazdów i pieszych, pozostaje wiadukt w centrum miasta, przy ul. Wyszyńskiego/Szczecińskiej. Piesi mogą także przechodzić przez wyznaczone dla nich przejście od dworca kolejowego do centrum przesiadkowego przy ulicy Towarowej.

Będą także zmiany w kursowaniu autobusów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Stargardzie. Więcej na ten temat TUTAJ

Zmiany w organizacji ruchu w okolicy wiaduktów związane są z trwającą od grudnia 2019 przebudową czterech wiaduktów na terenie Stargardu (czwarty to obiekt przy ulicy Składowej) i przebudową peronów na dworcu kolejowym. To część większej inwestycji PKP PLK dotyczącej modernizacji linii kolejowej Poznań – Szczecin Dąbie. Głównym wykonawcą prac w Stargardzie jest firma Trakcja.