wydawanie żywności
Miejsce wydawania żywności przy ulicy Wojska Polskiego 21, fot. Emilia Chanczewska

Darmowa żywność czeka jeszcze na około 300 osób!

Podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz osoby bezdomne, ze Stargardu i okolicy, mogą jeszcze skorzystać z darmowej żywności.

O szczegółach akcji wydawania żywności potrzebującym, koordynowanej przez stowarzyszenie Misja Dobra Nowina, pisaliśmy na początku sierpnia.

Jak się okazuje, prawdopodobnie ta informacja nie dotarła wtedy do wielu osób, które spełniają kryteria dochodowe i mogą skorzystać z pomocy.

– Żywność będziemy wydawać w poniedziałek 18 września w godzinach 10:00 – 14:00 w punkcie wydawania żywności na ul. Wojska Polskiego 21 – informują Beata i Dariusz Milewscy ze stargardzkiego stowarzyszenia Misja Dobra Nowina. Jest to żywność dla osób, które jeszcze nie korzystały w tym roku z tej formy pomocy. Trzeba wziąć skierowanie z MOPS lub GOPS, tylko osoby bezdomne nie potrzebują skierowań. Kryterium dochodowe: 1823,60 zł na osobę samotną i 1410 zł na osobę w rodzinie. W MOPS i GOPS trzeba pokazać zaświadczenie o dochodach, np. dochody z pracy, renty, emerytury itd.

Misja Dobra Nowina i współpracujący z nią wolontariusze wydali już żywność dla 1431 osób i jak informują, mogą we wrześniu wydać żywność jeszcze dla około 300 osób.