Książnica Stargardzka w grudniu
Książnica Stargardzka 12.12.2022 r., Fot. Emilia Chanczewska

Do 27 grudnia można bezkarnie oddawać przetrzymane książki

Książnica Stargardzka ogłosiła abolicję. Jest jeszcze 10 dni na zwrot dawno wypożyczonych książek z uniknięciem kary finansowej.

Za książki, które zostały zniszczone lub zgubione, można ustalić rekompensatę.

– Czasem każdemu zdarza się o czymś zapomnieć i mamy czytelników, u których zawirowania losu sprawiły, że zapomnieli oddać nam książki, a może się zagubiły, przez co mają zaległości finansowe i ich konto jest nieaktywne – mówiła Jolanta Aniszewska, dyrektor Książnicy Stargardzkiej na ubiegłotygodniowej konferencji w Urzędzie Miejskim w Stargardzie. – Chcemy przywrócić im możliwość korzystania z naszych zasobów, dlatego ogłaszamy abolicję do 27 grudnia br. Warunkiem do skorzystania z niej jest zwrot wypożyczonych książek lub uzgodnienie z nami rekompensaty za książki. Od początku przyszłego roku, gdy termin zostanie przekroczony, będzie możliwość płatności elektronicznych, PayU. Każda, nawet najdrobniejsza opłata za nieterminowy zwrot książki, będzie mogła być wykonana w wygodny sposób, z domu, z fotela.

Abolicja w Książnicy Stargardzkiej
Książnica Stargardzka

KOMUNIKAT KSIĄŻNICY STARGARDZKIEJ:

Uwaga Czytelnicy! Filia nr 1 – ul. Pogodna 16 w dniach od 23.12 do 30.12.2022 r. będzie NIECZYNNA.

Filia nr 2 – Tańskiego 6e w dniach od 21.12 do 30.12.2022 r. będzie NIECZYNNA.

Rozliczenia zaległości – abolicja – przejmuje Książnica w siedzibie tymczasowej ul. Wojska Polskiego 3, tel. 91 578 82 40.