słuchobus
W Stargardzie słuchobus stanie na parkingu przed SCK, Fot. KIND

Do Stargardu przyjeżdża słuchobus. Będą darmowe badania

W następny wtorek, 27 września 2022 roku, w godzinach 10-18, na parkingu przed SCK stanie słuchobus. Darmowe badanie trwać będzie kilka minut, wynik wydawany będzie od ręki. Możliwa ma być także konsultacja ze specjalistami oraz skorzystanie z refundacji NFZ.

We wrześniu 2022 r. firma KIND zajmująca się produkcją aparatów słuchowych, rozpoczyna ogólnopolską trasę słuchobusa. To akcja dbania o słuch, w której przeprowadzane mają być bezpłatne badania słuchu w 24 miastach w Polsce. KIND zaprasza 27 września na darmowe badanie słuchu w Stargardzie. Słuchobus stanie we wtorek 27 września br. na placu Wolności, w godzinach 10-18. Każde badanie trwa tylko kilka minut, jest bezpłatne, wynik wydawany jest od ręki, możliwa konsultacja ze specjalistami oraz skorzystanie z refundacji NFZ. Badanie takie doradzane jest także w przypadku szumów usznych i jednostronnych niedosłuchów.

Darmowe badanie słuchu? To możliwe!
Teraz każdy powyżej 6 roku życia może wykonać profesjonalne badania słuchu, uzyskać indywidualną poradę, a także porównać i omówić wyniki z protetykami KIND w mobilnym studiu. Badanie zajmuje tylko kilka minut.


Dlaczego badania słuchu są takie ważne?
W Polsce już 50% osób po 65 roku życia, a aż 75% po 70 roku życia cierpi na problemy ze słuchem. Wraz ze wzrostem otaczającego nas hałasu w codziennym życiu (środowisko pracy, ruch uliczny, głośna muzyka, itp.), niedosłuch staje się bardziej powszechny i dotyka ludzi w coraz młodszym wieku. Pierwsze ubytki słuchu zauważalne są już wśród osób w wieku 30 lat.


Niedosłuch rozwijający się początkowo bardzo niepostrzeżenie, stopniowo staje się bardzo poważnym problemem. Wczesne wykrycie ubytków i odpowiednia profilaktyka pozwala na utrzymanie dobrego słuchu przez całe życie. Z tego powodu specjaliści firmy KIND zachęcają do regularnych, wykonywanych raz na pół roku, profilaktycznych badań słuchu.
Więcej informacji: https://kind.com/sluchobus

oprac. (ech)