Ulica Składowa tymczasowa organizacja ruchu
Fot. Grzegorz Drążek

Droga pod wiaduktem w Stargardzie zamknięta dla ruchu. Łamiących zakaz nie brakuje

Od dzisiaj zamknięta dla ruchu jest droga pod wiaduktem na ulicy Składowej. Rozpoczęła się tam przebudowa drugiej połówki wiaduktu.

Zgodnie z zapowiedziami PKP PLK, 19 czerwca wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu w okolicy wiaduktu na ulicy Składowej w Stargardzie.

Droga pod tym wiaduktem została zamknięta dla ruchu pojazdów i pieszych. Ustawione zostały znaki drogowe, między innymi zakazujące ruchu w obu kierunkach, a także bariery. Na drogę w pobliżu wiaduktu i pod nim mogą wjechać tylko pojazdu budowy.

Jak przekonaliśmy się, będąc dzisiaj w okolicy wiaduktu na ulicy Składowej, większość kierowców stosuje się do oznakowania i zawraca widząc znaki zakazujące ruchu, ale nie brakuje kierowców, którzy mimo zakazu wjeżdżają na odcinek drogi z zakazem ruchu i przejeżdżają pod wiaduktem.

Na ścieżce pieszo-rowerowej ustawiono znak zakazujący poruszania się pieszych. Nie ma znaku zakazującego ruchu rowerzystom.

– No to jadę, zobaczymy, czy ktoś mnie wycofa – powiedział nam jeden z rowerzystów, który widząc znak zakazujący ruchu pieszych zdecydował się przejechać na rowerze.

Ulica Składowa w Stargardzie tymczasowa organizacja ruchu
Fot. Grzegorz Drążek