Błękitni Stargard Flota Świnoujście

Drugi mecz Błękitnych Stargard po zimowej przerwie i drugie zwycięstwo

W dwudziestej serii spotkań grupy 2 III ligi piłkarskiej Błękitni Stargard pokonali dziś Flotę Świnoujście 3:1. Gole na wagę zwycięstwa padły na sam koniec meczu.

Na stadionie przy ulicy Ceglanej w Stargardzie Błękitni grali w derbach województwa zachodniopomorskiego z beniminkiem III ligi. Przed tym spotkaniem stargardzki zespół miał 27 punktów, a Flota cztery mniej.

Pierwsi dzisiaj gola zdobyli goście. W 8 minucie na listę strzelców wpisał się Gabriel Szygenda. Gospodarze wyrównali w 19 minucie, a bramkę strzelił Grzegorz Aftyka. Po pierwszej połowie był remis.

W drugiej części więcej atakowali przyjezdni, raz piłka trafiła w słupek bramki Błękitnych. I kiedy wydawało się, że remis gospodarze będą mogli uznać za dobry wynik, przeprowadzili dwie akcje, po których mogą cieszyć się nie z punktu, a z trzech punktów. W 90 minucie drugiego swojego gola strzelił Aftyka, a w doliczonym czasie krótko po wejściu na boisku wynik ustalił Olivier Kliś.

Błękitni Stargard wygrali drugi mecz po przerwie zimowej w drugim występie. Mają 30 punktów. To było dziewiąte zwycięstwo stargardzkiego trzecioligowca. Tydzień temu wygrał w Solcu Kujawskim z Unią 3:2. Błękitni mają tylko cztery punkty mniej niż trzeci w tabeli Zawisza Bydgoszcz.

W kolejnym ligowym spotkaniu stargardzki zespół zagra 16 marca na wyjeździe z Unią Swarzędz. To będzie ważny mecz. Unia ma punkt więcej od Błękitnych.